Wypadanie macicy – skuteczne metody leczenia nieoperacyjnego

Redakcja Gazety Senior to zespół, który wraz z redaktor naczelną serwisu troszczy się, aby dostarczać czytelnikom seniorom dedykowanych treści oraz ważnych z punktu widzenia osób starszych informacji. Dbamy, aby materiały publikowane w serwisie GazetaSenior.pl napisane były przystępnym językiem i zaprezentowane w przyjaznej seniorom formie np. bez rozpraszających reklam w postaci wyskakujących okien.
Donosimy o najnowszych rozwiązaniach społecznych, ekonomicznych, zdrowotnych kierowanych do osób starszych. Informujemy o aktualnej sytuacji seniorów w Polsce. Sporo piszemy o zdrowiu seniorów i profilaktyce zdrowotnej. Obalamy mity dotyczące osób starszych. Edukujemy seniorów, korzystając z wiedzy i wskazówek ekspertów w danej dziedzinie.
Redakcja

Wypadanie macicy, definiowane jako obniżenie narządów rodnych, dotyka szerokiej grupy kobiet w różnym wieku. Powodem tej dolegliwości jest rozciągnięcie mięśni miednicy, pochwy i odbytu. Na wypadanie macicy są narażone zarówno panie po porodzie (przede wszystkim wieloródki lub kobiety, które urodziły duże dziecko – o masie powyżej 4 kilogramów), jak i kobiety w okresie menopauzy, które … Czytaj dalej Wypadanie macicy – skuteczne metody leczenia nieoperacyjnego