Prenumerata indywidualna

miesięcznik "Gazeta Senior" okładki

Prenumeratę Gazety Senior” zamówisz:

TUTAJ znajdziesz graficzną instrukcją krok po kroku, jak zamówić prenumeratę „Gazety Senior” online.

Prenumeratę „Gazety Senior” zamawiamy z wyprzedzeniem. 16 kwietnia 2023 r. ruszyło przyjmowanie zamówienia na prenumeratę rozpoczynającą się od III kwartału i obejmującą numery od 7 do 12 w 2023 r. Przedpłaty potrwają do 25 maja 2023 r..

Prenumerata „Gazety Senior” najczęściej zadawane pytania

„Gazeta Senior” co to za gazeta?

„Gazeta Senior Kraj” to drukowany ogólnopolski miesięcznik skierowany do seniorów. Czasopismo inspiruje i podpowiada, jak korzystać z życia na emeryturze, edukuje i w razie potrzeby przestrzega seniorów przed czyhającymi zagrożeniami. „Gazeta Senior” tworzona jest przez redaktorów seniorów i w całości poświęcona sprawom osób starszych. Czasopismo wydawane jest nieprzerwanie od 2011 r., a hasło „Gazeta Senior” znajdziesz w internetowej encyklopedii, czyli Wikipedii.

TUTAJ zajrzysz do środka „Gazety Senior” numery archiwalne 

Gdzie kupię „Gazeta Senior” ?

„Gazety Senior” nie kupisz w kiosku, saloniku prasowym, czy sklepie. Miesięcznik dostępny jest wyłącznie w prenumeracie. Dzięki temu „Gazeta Senior” dociera do czytelników bez względu na ich miejsce zamieszkania, zarówno do dużych miast, jak i wsi.

Dlaczego warto zamówić prenumeratę „Gazeta Senior” ?

Prasa dla seniorów to często pierwsze, a czasem jedyne źródło informacji. Warto o tym pamiętać i zapewnić sobie lub bliskim dostęp do aktualnych i dedykowanych seniorom wiadomości, wiedzy oraz rozrywki. Drastycznie spada liczba kiosków i punktów z prasą, a te, które działają, oferują ograniczoną liczbę tytułów. Tradycyjna prasa jest coraz trudniej dostępna, co jest szczególnie dotkliwe dla wykluczonych cyfrowo i komunikacyjnie najstarszych seniorów. Ulubiona gazeta to drobny, ale ważny gest dla seniora.

Jak zamówić prenumeratę „Gazeta Senior” ?

Prenumeratę „Gazeta Senior” zamówisz na Poczcie Polskiej. Zamówienie złożysz stacjonarnie w okienku w każdym urzędzie pocztowym, agencji pocztowej i u listonosza. Przedpłaty na prenumeraty przyjmowane są na druku 220. Prenumeratorowi wydawane jest „Potwierdzenie przyjęcia prenumeraty. Zamówienia można składać także online na stronie internetowej Poczty Polskiej TUTAJ. Przyjmowanie przedpłat na prenumeraty na kolejny okres ruszyło 16 kwietnia 2023 r. Przygotowaliśmy graficzną instrukcję krok po kroku jak to zrobić TUTAJ

Apteki, UTW i Kluby Seniora, firmy oraz instytucje zainteresowane prenumeratą grupową (powyżej 10 egz.) zapraszamy do kontaktu z wydawnictwem, szczegóły TUTAJ.

Ile kosztuje egzemplarz „Gazeta Senior” w prenumeracie?

Cena egzemplarza „Gazeta Senior” w prenumeracie indywidualnej to 6 zł. Minimalny okres prenumeraty to kwartał, czyli okres 3 miesięcy.

  • Prenumerata kwartalna – 18 zł
  • Prenumerata półroczna – 36 zł
  • Prenumerata na 3 kwartały – 54 zł
  • Prenumerata roczna – 72 zł (zamówienia można było składać do 25 listopada 2022 r.)

Podane ceny zawierają koszt egzemplarzy oraz ich dostawy do skrzynki pocztowej. Prenumerator nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów.

Jak dostarczana jest „Gazeta Senior” do prenumeratorów?

„Gazeta Senior” dostarczana jest do prenumeratorów przez listonoszy Poczty Polskiej pod wskazany adres.

Kiedy można zamówić prenumeratę „Gazeta Senior”?

Prenumeratę „Gazeta Senior” zamawiamy z wyprzedzeniem.

Przykład 
Prenumeratę roczną (numery od 1 do 12) na 2023 r. można zamówić wyłącznie w okresie od 16 października do 25 listopada 2022 r. Atutem jest m.in. gwarancja ceny na cały przyszły rok. Jeśli przeoczono ten termin, przyjmowanie kolejnych zamówień ruszy po 16 stycznia 2023 r. Przyjmowane będę zamówienia na prenumeratę rozpoczynającą się od II kwartału obejmującą numery od 4 do 12.2023.

Kalendarz składania zamówień na prenumeratę „Gazeta Senior”

Od 16 października do 25 listopada 2022 r. poczta polska przyjmowała zamówienia na prenumeratę roczną, półroczną i kwartalną na rok 2023 r. To ważny okres, ponieważ tylko w tym czasie można zamówić prenumeratę na cały następny rok. Od 16 stycznia do 25 lutego 2023 r. przyjmowane są zamówienia na prenumeratę rozpoczynającą się od II kwartału i obejmującą numery od 4 do 12 w 2023 r.

Zobacz tabelę na cały rok.

Od 16 kwietnia do 25 maja 2023 r. poczta polska przyjmuje zamówienia na prenumeraty kwartalne na III i IV kwartał 2023 r. Zamawiając obie dostępne prenumeraty jednocześnie, mamy gwarancję otrzymywania „Gazeta Senior” przez całe drugie półrocze 2023 r.

Od 16 lipca do 25 sierpnia 2023 r. można złożyć zamówienie tylko na ostatni, czyli IV kwartał 2023 r. Chętnych do kontynuowania prenumeraty zaprosimy do składania zamówień po 16 października 2023 r. Będzie to okazja do zamówienia prenumeraty na 2024 r.

Zamówienia są przyjmowane według kalendarza poczty polskiej. We wskazanych okresach poczta polska przyjmuje zamówienia. Między tymi okresami nie ma możliwości złożenia zamówienia, należy poczekać na kolejny cykl przyjmowania zamówień. Wydawnictwo „Gazeta Senior” nie ma wpływu na harmonogram pracy poczty polskiej.

Harmonogram wydań w 2023 roku

Nr Wydanie Data ukazania się numeru
1/2023 styczniowe ‘23 14 grudnia
2/2023 lutowe 01 lutego
3/2023 marcowe 01 marca
4/2023 kwietniowe 29 marca
5/2023 majowe 26 kwietnia
6/2023 czerwcowe 31 maja
7/2023 lipcowe 21 czerwca
8/2023 sierpniowe 02 sierpnia
9/2023 wrześniowe 30 sierpnia
10/2023 październikowe 27 września
11/2023 listopadowe 25 października
12/2023 grudniowe 22 listopada

Gdzie można zamówić papierowy egzemplarz „Gazeta Senior”?

Prenumeratę „Gazeta Senior” można zamawiać:

TUTAJ znajdziesz graficzną instrukcją krok po kroku, jak zamówić prenumeratę „Gazety Senior” online.

Prenumerata Grupowa „Gazeta Senior” dla Aptek, UTW i Klubów Seniora

Prenumerata grupowa to rozwiązanie dla klubów seniora, uniwersytetów trzeciego wieku, ośrodków zdrowia, apteki, fundacji, gminy, centrum seniora i każdego miejsca, które odwiedzają seniorzy. Cena egz. w prenumeracie grupowej zaczyna się od 3,24 zł. Zamówienia można składać bezpośrednio w wydawnictwie przez cały rok. Jak zamówić grupową prenumeratę „Gazeta Senior”, sprawdzisz TUTAJ.

„Gazeta Senior” bezpłatne egzemplarze w placówkach senioralnych

Dzięki prenumeracie grupowej seniorzy mogą otrzymać bezpłatny egzemplarz „Gazeta Senior” w blisko 400 placówkach senioralnych w kraju, które otrzymują czasopismo w prenumeracie grupowej dla swoich słuchaczy, członków czy klientów.

Egzemplarz „Gazeta Senior” opóźnił się lub nie dotarł. Gdzie się zgłosić? Reklamacje

Jeśli egzemplarz „Gazeta Senior” nie dotarł albo jego dostarczenie znacznie się opóźniło, skontaktuj się z Pocztą Polską, której listonosze odpowiadają za terminowe dostarczenie „Gazeta Senior”.

Reklamację można złożyć:

  • osobiście (pisemnie lub ustnie) w każdej placówce Poczty Polskiej
  • telefonicznie pod numerem 801 333 444 dla dzwoniących z telefonów stacjonarnych (opłata jak za połączenie lokalne, wg. cennika operatora)
  • telefonicznie pod numerem (+48) 43 842 06 00 dla dzwoniących z telefonu komórkowego i z zagranicy (opłata wg. cennika operatora)
  • online poprzez formularz TUTAJ

Przygotuj potwierdzenie przyjęcia prenumeraty z Poczty Polskiej lub potwierdzenie zamówienia złożonego online.

Wydawca „Gazety Senior” wydaje ją w terminie, a egzemplarze przekazywane są do kolportażu z właściwym wyprzedzeniem. Wydawca „Gazety Senior” nie ma dostępu do danych osobowych prenumeratorów i nie może interweniować u listonoszy i kierowników lokalnych oddziałów poczty polskiej. Prosimy o kontakt bezpośrednio z pocztą polską.

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds