Chcesz zmienić kolor? Sprawdź, jaką farbę do włosów wybrać!

Chcesz zmienić kolor? Sprawdź, jaką farbę do włosów wybrać!

Każda z nas marzy czasem o zmianie. Jedne stawiają na radykalną metamorfozę, innym zaś wystarczy drobne cięcie, zrobienie grzywki lub pogłębienie naturalnego koloru. I tak w każdym z tych przypadków przydaje się farba do włosów dostępna niemal we wszystkich odcieniach, o jakich pomyślimy. Sprawdzamy, jak działa taka farba i jakie są jej rodzaje. Podpowiadamy też, jak dbać o farbowane włosy. Przeczytaj!

Materiał reklamowy Manada.pl

Farba do włosów – co to jest za produkt i jak działa?

Zaczynamy od absolutnej podstawy, czyli od wyjaśnienia, czym tak właściwie jest farba do włosów. To produkt, który wypełnia kolorem łuski włosów oraz skórę głowy, gdzie znajdują się mieszki włosowe lub działa na nie wyłącznie powierzchniowo. Na każdych włosach dają nieco inny efekt. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każda z nas ma włosy w różnej kondycji, inny jest też kolor wyjściowy oraz naturalne predyspozycje. Może dawać efekt długotrwały lub zmyć się po konkretnej liczbie myć.

Farby do włosów Rodzaje farb do włosów – inny kolor na chwilę czy na długo?

Producenci stale powiększają swoją ofertę, dokładając nowe odcienie i ulepszając formułę. I tak farby do włosów możemy podzielić na następujące kategorie:

  • trwałe – farby permanentne wnikają w strukturę włosa, zmieniając jego kolor. Idealnie nadaje się dla osób, które chcą przejść metamorfozę oraz tych, które chcą przykryć siwe włosy. Do naturalnego koloru można wrócić tylko w sytuacji, gdy włosy odrosną, ewentualnie poddając je zabiegowi dekoloryzacji;
  • półtrwałe – efekt takiej koloryzacji utrzymuje się zazwyczaj do kilkudziesięciu myć (zazwyczaj do około 24). Trzeba więc liczyć się z tym, że za każdym razem farba będzie się delikatnie wypłukiwała, osłaniając powoli naturalny kolor włosów. Półtrwałymi farbami do włosów nie jesteśmy w stanie uzyskać diametralnej metamorfozy ani też nie zatuszujemy w pełni siwizny. Są łagodne dla włosów;
  • zmywalne – dają możliwość eksperymentowania z odcieniami i zabawy. Działają powierzchniowo, zawierają pigmenty rozpuszczalne w wodzie i zmywają się po kilku myciach, więc używanie ich jest związane z małym ryzykiem – jeśli coś nie wyjdzie, szybko się zmyje. Tego typu farby są dostępne w przeróżnych, także tych szalonych, odcieniach, jak choćby czerwona farba do włosów, różowa farba do włosów czy niebieska farba do włosów.

Jak dbać o włosy farbowane?

Farby do włosów blond, brąz, rudych czy czarnych wnikają w ich strukturę, toteż koniecznie jest utrzymanie ich w dobrej kondycji. Ani rusz bez szamponu do włosów farbowanych, który chroni przed wypłukiwaniem koloru. Można używać uniwersalnego produktu lub dostosowanego do swojego odcienia włosów – inne potrzeby mają przecież włosy farbowane na blond, a inne ciemne czy rude. Wskazane jest też mycie 2-3 razy w tygodniu, a nie codziennie, w letniej wodzie, bez szarpania pasm ani pocierania ich ręcznikiem.

Wśród niezbędników znajduje się też odżywka do każdorazowego stosowania oraz maska, którą nakładamy na przykład co trzecie mycie. Dzięki nim włosy będą nawilżone, zregenerowane, wygładzone, a trwałość koloru przedłużona.

Istotne jest nie tylko mycie włosów, ale też ich stylizacji. Źle działa na nie gorący nawiew suszarki oraz prostowanie bądź kręcenie bez uprzedniej aplikacji produktu termoochronnego.

Podsumowując, farby do włosów występują w tak wielu odsłonach, że nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem idealnego dla siebie koloru. A jeśli zadbamy o prawidłową pielęgnację, zyskamy lśniącą, miękką i gładką fryzurę w pięknym odcieniu. Powodzenia!

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds