„Ćwiczenia z odwagi. Wędrując przez nasze lęki” Ks. Grzegorz Strzelczyk [FRAGMENT KSIĄŻKI]

„Ćwiczenia z odwagi. Wędrując przez nasze lęki” Ks. Grzegorz Strzelczyk [FRAGMENT KSIĄŻKI]

W lutym nakładem wydawnictwa Znak ukazała się nowa książka ks. Grzegorza Strzelczyka „Ćwiczenia z odwagi. Wędrując przez nasze lęki”. To ważna pozycja, szczególnie w czasie Wielkiego Postu, kiedy każdy z nas powinien na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad własną egzystencją. Jej autorem jest jeden z najoryginalniejszych polskich teologów, zabierający nas na duchowe rekolekcje, których głównym tematem rozważań staje się lęk.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Lęk jest nieodłącznym elementem życia. Towarzyszy nam nieustannie, gdy boimy się o bliskich, pracę, przyszłość. Ks. Strzelczyk przekonuje nas, że kluczem do osiągnięcia spokoju ducha i wewnętrznej wolności, wcale nie jest całkowite wyeliminowanie go, ale poznanie jego źródeł.

Autor wyjaśnia nam, że lęk wcale nie musi być negatywny. Może nam służyć przy podejmowaniu ważnych decyzji czy też mobilizować do działania. Ważne jest, abyśmy umieli nad nim zapanować i nie pozwolić, aby przejął nad nami kontrolę.

„Ćwiczenia z odwagi. Wędrując przez nasze lęki” to lektura dla wszystkich tych, którzy czasami odczuwają niepokój. Słowa księdza Strzelczyka wprowadzają jasność do głowy wypełnionej czarnymi myślami. Pozwalają skonfrontować się z obawami i na nowo odnaleźć radość w życiu.

Fragment książki „Ćwiczenia z odwagi. Wędrując przez nasze lęki”

Do najbardziej klasycznych lęków w relacji do siebie należy ten, że sobie nie poradzę. Jest on ważnym sygnałem; to nie jest coś, co można ignorować, zwłaszcza jeżeli – obiektywnie rzecz biorąc – wyzwanie jest poważne. Co jest naszym zasobem, kiedy pojawia się ten rodzaj lęku? Ano zdrowy rozsądek. (…) Jeżeli się boimy, czy sobie poradzimy, powinniśmy przejrzeć zasoby i możliwości i spróbować przyłożyć je do rzeczywistych trudności związanych z danym zadaniem, uwzględniając jeszcze pewną szansę, że ktoś może nam w jego realizacji pomagać. Bo wiecie, jeśli dążymy do jakiegoś dobra, istnieje poważna szansa, że Bóg może nam w tym chcieć pomóc. To znaczy, że  w  m i e r z e n i u   w ł a s n y c h   s i ł   w a r t o   z r o b i ć  j e s z c z e  j a k i ś  m a r g i n e s   n a   ł a s k ę. Ale generalnie to się daje w miarę rozsądnie przejrzeć i ocenić.

Kupuj online bez wychodzenia z domu TUTAJ

Artykuł partnerski


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

„Dziewczyna z Paryża”, najnowsza książka bestsellerowej autorki Kristy Cambron [FRAGMENT KSIĄŻKI]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds