Gazeta Senior wydanie październik 10/2020

Październikowy numer Gazety Senior to wiele ciekawych, senioralnych tematów. Zapraszamy do lektury drukowanego numeru, jak i e-wydania. 

Dni seniorów w tym roku przebiegają w nowej formule i reżimie sanitarnym, na szczęście bez większych trudności. Dziś zapraszamy do Poznania na 10. edycję „Senioralni. Poznań”. Najstarsi mieszkańcy stolicy Wielkopolski będą świętować od 5 do 15 października zarówno tradycyjnie, jak i online, a nowa rzeczywistość sprowokowała Poznań do nietypowej inauguracji święta seniorów, o czym przeczytacie w materiale Aleksandry Gracjasz pt. „Lawina bieg od tego zmienia”. Ciekawe nie tylko dla poznaniaków.

Redaktorzy Gazety Senior – spotkania autorskie, blog, nagroda

Spotkanie autorskie z dr Jadwigą Kwiek, psychologiem i psychoterapeutą, znaną z cyklu ABC Psychologii dla seniorów, który publikujemy co miesiąc na łamach Gazety Senior. Dr Kwiek jest również autorka książki „Jak żyć, jak…przepis na człowieka” dedykowanej seniorom. Spotkanie we Wrocławiu 1 października, w Poznaniu 12 października. Dlaczego warto w numerze oraz online.

Redaktorka – Krystyna Ziętak – została wyróżniona przez Wrocławską Radę Seniorów nagrodą „Przyjaciel Seniorów”. Jednym z powodów, dla którego otrzymała statuetkę z rąk Prezydenta Wrocławia, jest jej blog Wirtualna Kultura 60+. Jeżeli jeszcze tu nie zajrzeliście, to najwyższy czas to zrobić, a rozmowa z „Krysią mącicielką” w wydaniu. Gorąco polecamy!

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Zdrowie seniorów w pandemii

Choć jest kwestią kluczową, to niestety raport Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej nie pozostawia złudzeń. Czas pandemii to katastrofalne w skutkach przerwane terapie, brak dostępu do lekarzy specjalistów i rzetelnej wiedzy, jak się chronić. W październikowym numerze publikujemy wnioski z raportu.

Patronat medialny Targi Książki Vivelo 2024

Koronarzeczywistość seniora

Jak radzą sobie najstarsi, którzy są w grupie ryzyka? W wydaniu znajdziecie wiele przykładów senioralnych postaw wobec pandemii. Są tacy, co blogują i nie zwalniają tempa. Niektórzy seniorzy poszli o krok dalej i nakręcili filmy o pandemii. Sporo działań udało się przenieść do sieci, co ma swoje plusy, pozwala utrzymywać relacje z bliskimi, korzystać z kultury, edukacji i zasobów, od których zostaliśmy odcięci. Na cyfrowych debiutantów czeka wsparcie!

Gazeta Senior październik 2020 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Gazeta Senior październikowy numer. Czytaj bezpłatnie online >>

Gdzie dociera Gazeta Senior? Listę placówek stacjonarnych publikujemy na stronie 26 październikowego numeru. Prenumeratę indywidualną można zamówić w placówkach Poczty Polskiej.

Archiwum Gazety Senior TUTAJ

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds