Jak dbać o skórę po 60. roku życia?

Jak dbać o skórę po 60. roku życia?

Wraz z wiekiem w skórze zmniejsza się ilość kolagenu, kwasu hialuronowego, elastyny. To sprawia, że skóra dojrzała staje się wiotka, sucha, pomarszczona, pozbawiona zdrowego kolorytu. Aby opóźnić procesy starzenia, o skórę trzeba odpowiednio dbać już od młodych lat.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dokładne oczyszczanie

Podstawą dbania o skórę w każdym wieku jest dokładne jej oczyszczanie. Niedokładne wykonywanie codziennego demakijażu, używanie nieodpowiednich kosmetyków, zapominanie o demakijażu to czynniki, które mogą wyrządzić wiele krzywd naszej skórze.

Do oczyszczania skóry należy używać specjalnie do tego przeznaczonych kosmetyków, najlepiej wybierać naturalne żele i mleczka, bardzo dobrze sprawdzą się mydła naturalne ze sklepu hagi.com.pl. Warto pamiętać o regularnym peelingu, który usunie martwe komórki naskórka i sprawi, że wszystkie składniki kremów i maseczek będą łatwiej wnikać w głąb skóry.

Dobrze dobrane kosmetyki

Kosmetyki do codziennej pielęgnacji powinny być pozbawione silikonów, parabenów, sztucznych składników, sztucznych substancji zapachowych. Najlepiej wybierać kosmetyki hipoalergiczne, naturalne.

Ochrona przeciwsłoneczna

Procesy starzenia się skóry bardzo przyspieszają promienie słoneczne. Obowiązkowym elementem dbania o skórę jest ochrona przeciwsłoneczna. Promienie słoneczne niszczą komórki naskórka, pogłębiają zmarszczki i przyspieszają tworzenie się nowych.

Mogą doprowadzić też do dotkliwych poparzeń słonecznych. Dlatego po kremy z filtrem UV należy sięgać przez cały rok. Jesienią i zimą można używać kremów z niskim filtrem, ale latem należy wybierać kremy z wysokim filtrem UV.

Nawilżanie skóry

Skórę dojrzałą należy silnie nawilżać. Skóra przesuszona wygląda na kilka lat starszą niż skóra dobrze nawilżona. Doskonałym składnikiem nawilżającym jest kwas hialuronowy. To środek znany i stosowany od lat. Kwas hialuronowy jest niezbędny do prawidłowego nawilżenia skóry, do zachowania jej jędrności i sprężystości niezależnie od wieku i typu skóry. Jego ilość w skórze spada wraz z wiekiem.

Do innych substancji pomagających w walce z procesami starzenia należą: witamina A, witamina C, witamina E i koenzym Q10, kwasy owocowe AHA, kwas foliowy.

Natłuszczanie skóry

Warto dbać też o płaszcz lipidowy skóry i stosować kosmetyki natłuszczające. Należy wybierać kremy przeznaczone dla odpowiedniego przedziału wiekowego. Ważnym elementem pielęgnacji skóry jest stosowanie maseczek dobranych do rodzaju skóry. Maseczki wystarczy nakładać na twarz 1-2 razy w tygodniu.

Artykuł partnerski


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds