Jak prawidłowo pielęgnować włosy?

Jak prawidłowo pielęgnować włosy?

Niektórzy za pielęgnację włosów uznają wyłącznie czesanie i mycie. Niewątpliwie są to ważne czynności, składające się na proces pielęgnacji, ale niejedyne możliwe do wykonania, celem uzyskania włosów zdrowych, mocnych i lśniących. Jak prawidłowo dbać o swoje włosy?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Czesanie i mycie

Z pozoru banalne czesanie włosów i mycie, w rzeczywistości okazuje się trudne. Uzasadnieniem tego stwierdzenia jest ilość błędów popełnianych podczas wykonywania tych czynności, co może prowadzić do tego, że z pozoru odpowiednia pielęgnacja włosów jednak pogarsza ich kondycję. Włosy przed umyciem trzeba rozczesać, a później dopiero po wysuszeniu. To dlatego, że mokre są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Inaczej jest jednak z włosami kręconymi, które rozczesuje się na mokro, co eliminuje puszenie i utratę idealnego skrętu. Trzeba też wybierać odpowiednie szampony, na pewno nie te nafaszerowane syntetycznymi substancjami. Dużo lepsze są kosmetyki naturalne, zawierające tylko bezpieczne i łagodne składniki. Woda podczas mycia włosów musi być letnia, nigdy gorąca. Myjąc włosy, należy skoncentrować się na skórze. Masować ją delikatnie palcami, wykonując niewielkie kółka. Jeśli włosy są mocno zabrudzone, trzeba umyć je nawet dwa razy.

Odżywianie i suszenie

Czasem wydaje się, że do pielęgnacji włosów wystarczy dobry szampon. To jednak za mało i chcąc uzyskać efekt, trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią odżywkę. Obecnie wybór odżywek jest bardzo duży, a poszczególne produkty można stosować do włosów zniszczonych, suchych, tłustych, farbowanych itd. Wybrana odżywka musi być nie tylko skuteczna w działaniu, ale i bezpieczna, na co wpływ ma jej skład. Odżywkę trzeba pozostawić na włosach na kilka minut, a następnie dokładnie spłukać. Zamiast odzywki, można wybrać maskę, która wykazuje się jeszcze intensywniejszym działaniem. Szukając odpowiedniego rozwiązania dla swoich włosów warto także sprawdzić, czym jest metoda OMO – https://skin79-sklep.pl/blog/metoda-omo-czyli-swiadoma-pielegnacja-wlosow.

Najlepiej włosy po umyciu pozostawić do naturalnego i samoistnego wysuszenia. Nie powinno się też kłaść z mokrymi włosami. Stosując suszarkę, należy korzystać z funkcji regulowania temperatury i siły nawiewu, a także jonizacji i chłodnego nawiewu. Chłodny nawiew to opcja dla osób, które mają suche i zniszczone włosy. Włosy trzeba suszyć od nasady po końcówki i najlepiej robić to chłodnym powietrzem albo przynajmniej letnim.

Pozostałe czynności, jakie można wykonywać w ramach regularnej pielęgnacji, to chociażby peeling, a także stosowanie olejowania. Olejowanie to skuteczna metoda wzmacniania i nawilżania włosów. Olej wnika nie tylko we włosy, ale i w cebulki. Dzięki temu włosy są mocniejsze, zdrowsze i bardziej lśniące.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds