Jak przetrwać letnie upały – kilka porad, jakie nakrycie głowy wybrać, żeby zapewnić właściwą ochronę i wyglądać stylowo

Jak przetrwać letnie upały – kilka porad, jakie nakrycie głowy wybrać, żeby zapewnić właściwą ochronę i wyglądać stylowo

Letnie upały to coś, za czym tęsknimy w zimowe wieczory, ale gdy już nadchodzą, potrafią być męczące. Można jednak zredukować negatywne skutki nadmiernej ilości promieni słonecznych, choćby przez właściwe nakrycie głowy. Zobacz, które będzie nie tylko modne, ale i praktyczne.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dlaczego trzeba chronić głowę przed upałami?

Przegrzanie głowy nie tylko jest niekomfortowe (mroczki przed oczami, uczucie zmęczenia), ale wręcz groźne dla zdrowia. Niejednokrotnie może skończyć się udarem. Nadmiar promieni słonecznych ma też negatywny wpływ na zdrowie – przesuszona skóra i włosy stają się matowe, tracą blask i wymagają intensywnej regeneracji. Dlatego noszenie w sezonie letnim nakrycia głowy jest nie tylko przyjemnością wynikającą z chęci nadążania za modą, która mocno promuje takie rozwiązania, ale wręcz obowiązkiem. Dotyczy to zwłaszcza dzieci i osób starszych. Firma MODIVO przygotowała na tegoroczny sezon letni bogatą ofertę nakryć głowy na każdą okazję.

dlaczego-trzeba-chronic-glowe-przed-upalami

Kapelusz słomkowy ochroni głowę przed upałami

Kapelusz słomkowy – letnia klasyka

Co prawda o prawdziwe kapelusze wyplatane ze słomy już coraz trudniej, ale liczy się wygląd. Słomkowe kapelusze rokrocznie goszczą na plażach w Polsce i na świecie. I nic dziwnego – są lekkie, przewiewne, dobrze chronią przed słońcem, ale nie kumulują ciepła, mają różne kształty i wielkości ronda, co pozwala dobrać odpowiedni do każdej stylizacji.

Z praktycznego punktu widzenia najlepiej postawić na prosty kapelusz z wąskim rondem – dobrze ochroni głowę i twarz przed słońcem, ale nie ograniczy pola widzenia. Aby kapelusz damski ładnie komponował się z innymi częściami garderoby, można go przewiązać wstążką w odpowiednim kolorze.

Bucket hat – nakrycie głowy dla kobiet i mężczyzn

Niegdyś kapelusze typu bucket hat zarezerwowane były tylko dla panów pracujących na wolnym powietrzu, głównie rolników i rybaków. Dziś to idealne nakrycie głowy praktycznie dla wszystkich. Jest proste i bardzo funkcjonalne. To właściwie miękka, luźna czapka z krótkim rondem, którą warto stale mieć przy sobie. Gdy jest niepotrzebna, można ją schować do torebki, plecaka lub kieszeni.

Bucket hat lepiej sprawdza się w codziennych stylizacjach niż wieczorowych, będzie więc idealnym nakryciem głowy na lato. Jego pozycja w świecie mody jest na tyle silna, że bez problemu można założyć go także tam, gdzie wypada wyglądać elegancko. Jedynie odświętny garnitur u mężczyzny i wieczorowa suknia u kobiety absolutnie nie pasują do bucket hatów.

Czapka z daszkiem – nie tylko dla ludzi młodych

Trudno zgadnąć, skąd wzięła się teoria, że to przede wszystkim ludzie młodzi mogą śmiało nosić popularne bejsbolówki albo dżokejki. Tak naprawdę to nakrycie głowy, podobnie jak bucket hat, nie ma płci ani wieku, natomiast doskonale sprawdza się w sezonie letnim. Jest typowo sportowym elementem stylizacji i w tej wersji prezentuje się najlepiej, ale można go łączyć z różnym rodzajem obuwia, tworząc w ten sposób nowe kreacje. Do czapki z daszkiem z powodzeniem można założyć obuwie sportowe, ale też espadryle (do kupienia w sklepie MODIVO: https://modivo.pl/c/kobiety/obuwie/espadryle), buty na koturnie, a nawet szpilki.

Jaki kolor nakrycia głowy na lato?

Biel najlepiej odbija promienie słoneczne, czerń natomiast je kumuluje. Znając tę prostą zasadę łatwo zauważyć, że jaśniejsze nakrycia głowy sprawdzą się lepiej. Nie musi to być jednak biały bucket hat czy czapka z daszkiem w tym samym kolorze. W ofercie MODIVO znajduje się wiele nakryć głowy w jasnych i pastelowych barwach, a także w różnorakie wzory. Na pewno każdy wybierze coś dla siebie.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds