Jak zyskać popularność w sieci? Sprawdź, co powinieneś wiedzieć o pozycjonowaniu stron!

George Morina/pexels.com

Budowanie popularności marki w sieci to niełatwe zadanie. Rosnące oczekiwania konsumentów i stale modyfikowane algorytmy wyszukiwarek to przykładowe problemy, z jakimi współcześni przedsiębiorcy borykają się każdego dnia. Doskonałym rozwiązaniem jest wówczas pozycjonowanie stron internetowych. Co warto wiedzieć o tym procesie?

Materiał reklamowy Grupy Icea

Pozycjonowanie stron – kilka słów o SEO i digital marketingu

Pozycjonowanie stron to złożony proces z zakresu marketingu cyfrowego polegający na budowaniu widoczności witryny w wynikach wyszukiwania Google. Odbywa się to za pośrednictwem różnorodnych narzędzi marketingowych i technik optymalizacyjnych, dzięki którym strona jest bardziej użyteczna, a jej przekaz trafia do szerszego grona odbiorców. Więcej o tym skutecznym procesie przeczytasz na stronie: https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/.

Struktura procesu pozycjonowania powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb marki i jej klientów. Niemniej jednak każda strategia marketingowa online musi obejmować techniki z następujących obszarów:

 • on-page SEO,
 • off-page SEO,
 • optymalizacji technicznej.

On-page SEO to zestaw działań związanych z tworzeniem treści i optymalizacją contentu pod kątem słów kluczowych popularnych w danej branży.

Off-page SEO dotyczy z kolei procesów promocyjnych realizowanych poza obszarem strony internetowej. Najważniejsze z nich to link building i social media marketing.

W zakres optymalizacji technicznej wchodzą natomiast praktyki mające na celu zwiększenie użyteczności strony i ułatwienie robotom wyszukiwarki indeksowania jej zawartości.

Pozycjonowanie – jakie techniki wybrać?

Skuteczność pozycjonowania stron internetowych zależy przede wszystkim od wykorzystywanych technik SEO. Ważne jest więc, aby przeprowadzić szczegółowe badania, oraz zidentyfikować metody, dzięki którym strona uzyska widoczność w wyszukiwarce. Oto kilka przykładowych praktyk, które powinny znaleźć się w każdej strategii optymalizacyjnej:

Content marketing

Content marketing to najważniejszy aspekt każdej strategii marketingowej w Internecie. Dzięki wartościowym treściom przekaz trafia do potencjalnych klientów i zachęca ich do skorzystania z usług danego przedsiębiorstwa.

Podczas tworzenia contentu ważne, aby wykorzystywać słowa kluczowe popularne w danej branży. Możesz je zidentyfikować za pośrednictwem takich narzędzi, jak Keyword Tool, Google Trends czy Google Search Console.

źródło: Screen ze strony trends.google.pl dla frazy buty sportowe

Link building

Dzięki linkom zwrotnym z witryn o wysokim autorytecie w branży domena lepiej prezentuje się w oczach wyszukiwarki, a strona notuje większy ruch. Warto więc zbudować sieć wysokiej jakości linków, stosując następujące metody:

 • blogowanie gościnne,
 • aktywność w mediach społecznościowych,
 • udostępnianie linków w katalogach branżowych,
 • udzielanie się na tematycznych forach internetowych.

Optymalizacja techniczna

Optymalizacja techniczna ma na celu zwiększenie użyteczności strony, aby użytkownicy mogli bezproblemowo korzystać z jej zasobów. Oto aspekty, na które musisz wówczas zwrócić szczególną uwagę:

 • szybkość ładowania strony,
 • dostępność dla urządzeń mobilnych,
 • czytelność treści,
 • struktura linków wewnętrznych,
 • jakość plików multimedialnych.

Dlaczego warto pozycjonować strony internetowe?

Pozycjonowanie stron internetowych to jeden z najlepszych sposobów na promowanie marki i pozyskiwanie nowych klientów. Jako że tradycyjne środki reklamy, takie jak prasa, telewizja czy radio, nie przynoszą już satysfakcjonujących efektów, przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na marketing cyfrowy.

Jedną z najważniejszych zalet promocji marki w Internecie jest możliwość bieżącej analizy efektywności podejmowanych działań i wprowadzania niezbędnych poprawek. Co więcej, promowanie cyfrowe jest stosunkowo tanie oraz zapewnia wysoki zwrot z inwestycji.

Poza typowymi dla marketingu cyfrowego zaletami pozycjonowanie niesie za sobą wiele innych korzyści, dla których warto zdecydować się na ten proces. Są to:

 • większa świadomość marki w sieci,
 • lepsze wyniki sprzedażowe,
 • większe zaufanie do firmy i świadczonych przez nią usług,
 • większy ruch na stronie internetowej,
 • dynamiczny rozwój biznesu online.

Jeśli więc chcesz zyskać nowych klientów, zwiększyć sprzedaż i pokonać konkurencyjne marki, postaw na skuteczne pozycjonowanie stron internetowych!

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds