Już 20 maja Panto w ogrodzie

Już 20 maja Panto w ogrodzie

Wrocławska Panto zaprasza do ogrodu na wspólną zabawę.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Wrocławska Panto_mima

Z tymi mimami od pana Tomaszewskiego zawsze były jakieś problemy. Albo realizowali wybitne przedstawienia, które zachwycały w Europie, albo siedzieli cichutko i odcinali kupony. Teraz w Panto jest otwarcie na mieszkańców. Ogrody mogą tętnić życiem.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Taniec znaczy, ruch, a ruch to zdrowie

W pięknej willi Kallmeyerów z ogrodem przy Alei Dębowej 16 od wielu lat jest siedziba Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Willa przestronna z porządnym ogrodem została wybudowana przez fabrykanta kawy na początku dwudziestego wieku. W oficynie mieszkała sobie służba i stały powozy. Kawałek stąd do miasta. Budynek został przejęty przez teatr Pantomimy w latach siedemdziesiątych dwudziestego wieku. Po fabryce śladu nie ma, ale willa została. I w ogrodzie odbędzie się 20 maja otwarcie sceny letniej.

Wrocławski Teatr Pantomimy

Nie mamy własnej sceny, ale mamy Ogród. Ogród pełen możliwości. Otwieramy ogród i zapraszamy! – mówi dyrektor Wrocławskiej Pantomimy Agnieszka Charkot.

Będziemy ćwiczyć, oddychać, sadzić, tańczyć, oglądać i odpoczywać. W sobotę 20 maja otwieramy Ogród dla naszych widzów i sympatyków, który ponownie stanie się Sceną Letnią Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Gdzie? Wrocław, Al. Dębowa 16.

Program na 20 maja OGRÓD MOŻLIWOŚCI

10.00 Rozpoczęcie zabawy

10.30-12.30 Wspólne sadzenie i sianie ogrodu. Będzie o kwietnej łące i dużo więcej. Zajęcia poprowadzi architekt krajobrazu Jacek Szkudelski. Będą pokazy i informacje o roślinach jadalnych i leczniczych. Osobno dla dzieci i osobno dla dorosłych. Nasiona już są przygotowane, a narzędzia czekają na ogrodników.

12.30 Warsztaty dla dzieci z Agnieszką Dziewą. Dzieci w wieku 4 do 7 lat znajdą się pod opieką aktorki i animatorki kultury. Jej warsztaty trenują pamięć ruchową, wyobraźnię i ekspresję pozawerbalną za pomocą prostych ćwiczeń pantomimicznych i zabaw ruchowych. Podczas zajęć dzieci nie tylko rozwijają swoją emocjonalność ruchową, ale również doświadczają kontaktu z ekspresją słowną i dźwiękową.

12.30-13.30 Warsztaty „Ciało  – umysł – oddech” z Moniką Rostecką. To praca, która w swoim założeniu ma uziemić i usprawnić ciało, udrożnić układ krwionośny, naładować ciało energią, zwrócić uwagę na postawę. Pomoże nam pozbyć się napięć i pogłębić relację z własnym ciałem. Czy wasz rozum rozmawia czasem z waszym ciałem?

15.00  Spacer dendrologiczny po ogrodzie. Na spacer po ogrodzie zabierze nas Rafał Wodzicki, architekt krajobrazu. Opowie wiele ciekawostek o drzewach.

16.00  Porozmawiamy o historii ogrodu i willi przy Dębowej. Wyjaśnimy, co ma wspólnego pantomima z kawą. Spotkanie poprowadzi Paulina Jóźwin, nasza aktorka i jednocześnie wielka pasjonatka historii i miłośniczka Wrocławia. Czy będzie o kawie z fig dowiecie się jak przyjdziecie.

17.00  L.A.S. Pokaz finałowy grupy otwartej pod opieką artystyczna Piotra Soroki i Krzysztofa Szczepańczyka. Najbardziej fascynujące jest to, że możemy wykorzystać bliskość drzew, kiedy o tych drzewach opowiadamy. Ogród będzie stanowić naturalną scenografię

20.00 Potańcówkę PANTO TAŃCZY poprowadzi gościnne – Draq Queen Twoja Stara. Bilety na PANTO TAŃCZY kosztują 50 zł i są dostępne w sprzedaży za pośrednictwem strony link tutaj

Panto

wyjątkowa przestrzeń w pobliżu, fot.© Jerzy Dudzik

Oczywiście Letnia Scena Pantomimy to także atrakcje w innych terminach. Będzie kino plenerowe „Pod kasztanem” z filmami z czasów kina niemego z muzyką na żywo. Będą także warsztaty z oddychania i postawy w czasie wakacji.

Oczywiście Pantomima jest obecna w mediach społecznościowych. Wbijacie na te portale i pilnujcie, co dzieje się w Ogrodzie i Piekarni. No właśnie, niedługo w Piekarni premiera inspirowana życiorysem Wandy Rutkiewicz. Z Balladami i romansami Pantomima jeździ po festiwalach.

Program bogaty. Warto zobaczyć jakie pomysły mają mimowie na ożywienie kulturalne w osiedlu Borek. To od was zależy czy zaiskrzy.

Macie do wyboru, warsztaty i rozrywkę w Pantomimie, albo kolejki w trakcie Nocy Muzeów. Trudna decyzja?


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Pamiętajcie o sokołach

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds