Kolekcjonuj sztukę! Świąteczna aukcja sztuki w kuratorskiej selekcji on*arte

Kolekcjonuj sztukę! Świąteczna aukcja sztuki w kuratorskiej selekcji on*arte

W niedzielę 10 grudnia w prestiżowej przestrzeni kulturalnej SPOT. w Poznaniu odbędzie się świąteczna aukcja sztuki „In art we trust #2”, organizowana przez on*arte – markę, która otwiera nowy rozdział w historii rynku sztuki w stolicy Wielkopolski. Wśród kuratorskiej selekcji znajdą się prace młodych twórczyń oraz klasyków polskiej awangardy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Informacja prasowa on*arte, zdjęcia: Martyna Wilczyńska

Początki aukcji sztuki

Korzenie aukcji sztuki sięgają starożytności, ale to XVII-wieczny Londyn przyczynił się do ukształtowania ich nowoczesnej formy. Pierwsze wydarzenia artystyczne odbywały się nie w eleganckich salach, lecz w kawiarniach i pubach miasta. Takie spotkania w niezobowiązującej i twórczej atmosferze proponuje on*arte. Aukcje sztuki, które organizuje, są cyklicznym wydarzeniem dla kolekcjonerów i kolekcjonerek z zamiłowaniem do sztuki, designu i estetyki.

on*arte – włącz sztukę!

on*arte to nowoczesna platforma sprzedaży, promocji sztuki współczesnej i designu, a także rozwijająca się społeczność. Misją on*arte jest demokratyzacja rynku sztuki na transparentnych zasadach poprzez łączenie artystów i artystki z kolekcjonerkami i artystycznymi entuzjastami.

– „Włącz sztukę” to jedno z naszych haseł. Chcemy uczyć obecności sztuki w domu, sprawiać, by sztuka była blisko. Ludzie często mają obawy przed wejściem do muzeum czy galerii – nie czują się gotowi, by obcować z wysoką sztuką. My te bariery przełamujemy – komentuje Agata Karaśkiewicz, managerka ds. rozwoju biznesu.

Aukcja sztuki on*arte, Fot. Martyna Wilczyńska

on*arte to kompendium wiedzy o rynku sztuki – towarzyszy początkującym kolekcjonerkom i kolekcjonerom w tworzeniu wyjątkowych kolekcji, a także podpowiada, jak inwestować w sztukę. Poprzez eksperckie webinary i podcasty, oraz na łamach swojego magazynu pokazuje know how świata aukcji i rozwija kulturę kolekcjonowania w Polsce.

Sztuka subiektywnie wybrana, a obiektywnie piękna

on*arte otwiera drzwi świata sztuki, zwłaszcza z myślą o nowym pokoleniu osób kolekcjonerskich, które są wychowane w zamiłowaniu do estetyki i designu.

– Oferta on*arte dla kolekcjonerów i kolekcjonerek jest zróżnicowana pod względem gustów, portfela czy treści merytorycznej. W kuratorskiej selekcji on*arte sztuka jest subiektywnie wybrana i obiektywnie piękna – mówi Agata Kiedrowicz, dyrektorka kreatywna projektu.

on arte aukcja obrazów

Aukcja sztuki on*arte, Fot. Martyna Wilczyńska

Świąteczna selekcja artystyczna on*arte to dialog między młodą sztuką a klasykami polskiej awangardy. W grudniu wylicytować będzie można prace m.in. Jana Berdyszaka, Bogdana Korczowskiego, Małgorzaty Kopczyńskiej, Dominika Janyszka, Tomasza Wysockiego, Agaty Zbylut.

Sztuka w wymiarze phygital – aukcja sztuki z on*arte

On*arte nie jest stacjonarną galerią, ani domem aukcyjnym, ale ma możliwość tworzenia galerii wirtualnej czy przeprowadzania aukcji. Buduje w ten sposób pomost pomiędzy cyfrowym i fizycznym wymiarem doświadczania sztuki (phygital), co oznacza, że jako platforma internetowa pojawia się też w miejscach stacjonarnych. Nowe szlaki przedziera zwłaszcza w sercu Wielkopolski – Poznaniu, które na mapie ogólnopolskiej nie jest kojarzone jako miasto aukcyjne.

W okresie świątecznym on*arte zachęca, aby zainwestować w ponadczasową sztukę dla siebie lub swoich bliskich i zaprasza na aukcję sztuki „In art we trust #2 – Santa Edition”, która odbędzie się w niedzielę 10 grudnia o godzinie 17.00 w prestiżowej przestrzeni kulturalnej SPOT. przy ul. Dolna Wilda 87. Uczestnicy i uczestniczki wydarzenia obejrzą wystawę prac artystów i artystek, które wezmą udział w aukcji.

Już teraz można wziąć udział w prelicytacji tych dzieł sztuki na platformie internetowej on*arte, która będzie symultanicznie kontynuowana na żywo podczas spotkania.

Aukcja online na platformie on*arte: https://onarte.pl/aukcje/in-art-we-trust-2-aukcja-sztuki-on-arte-santa-edition-

Przed rozpoczęciem aukcji odbędzie się też spotkanie z ekspertem od art brandingu, Igorem Gałązkiewiczem, który opowie o kulturze kolekcjonowania. Aukcja on*arte to okazja do twórczych rozmów w towarzystwie lampki wina i wymiany myśli o sztuce. Wstęp na wydarzenie jest wolny, na miejscu obowiązuje rejestracja.

KLIKNIJ, aby zobaczyć relację z inauguracyjnej aukcji sztuki, która odbyła się 28 września 2023 roku.

aukcja sztuki on arte

Aukcja sztuki on*arte, fot. Martyna Wilczyńska

Poznajmy się!

Myśląc o pretekstach do spotkań i możliwości obcowania ze sztuką w wymiarze fizycznym, on*arte zaprasza na otwarcie swojego pop-up store. W niedzielę 17 grudnia od 12.00 do 20.00 przy al. Niepodległości 30 będzie można odwiedzić galerię tymczasową on*arte, uzyskać porady kolekcjonerskie i obejrzeć sztukę na żywo. To także okazja, aby na ostatni moment zainwestować w świąteczny prezent dla bliskiej osoby. Na gości i klientki czekają atrakcyjne niespodzianki – zapraszamy!

Aukcja online na platformie on*arte: https://onarte.pl/aukcje/in-art-we-trust-2-aukcja-sztuki-on-arte-santa-edition-

Aukcja online na platformie One Bid: https://onebid.pl/pl/auction/-/6042


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds