Kolporter zachęca do współpracy osoby 50+

Firma Kolporter wprowadziła szereg dodatkowych ułatwień dla osób w wieku 50+, które chcą poprowadzić salonik prasowy – m.in. kurs obsługi komputera, wsparcie w założeniu działalności gospodarczej, pomoc w jej prowadzeniu, a także znalezieniu współpracowników.

Salonik prasowy Kolporter – Z naszych analiz wynika, że ponad 30 procent naszych partnerów to osoby powyżej 50 roku życia. Również wśród kandydatów na partnerów przeważa ta grupa wiekowa. Dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie dla nich specjalnej oferty, ukierunkowanej przede wszystkim na ułatwienie im przyszłej pracy. Przykładowo – część osób w tej grupie wiekowej nie miało wcześniej styczności z komputerem lub styczność ta była ograniczona, więc zrozumiałe jest, że może mieć obawy dotyczące pracy z komputerem – mówi Dariusz Materek, rzecznik prasowy Kolportera.

Takim osobom firma proponuje darmowe szkolenie w tym zakresie. Rozbudowano także system wsparcia ze strony menadżerów oraz doświadczonych partnerów. – Oferujemy pomoc w założeniu działalności gospodarczej i pomoc w jej prowadzeniu. Nasi partnerzy mogą liczyć na udział w licznych kursach, a także w Akademii Rozwoju Sprzedawcy – dodaje rzecznik.

Aktywność zawodowa i dodatkowy dochód
Specjalna oferta „50+” to kontynuacja jednego z istotnych elementów polityki rozwoju firmy, jakim jest aktywizacja zawodowa osób starszych. W lipcu ubiegłego roku Kolporter dołączył do ogólnopolskiego programu „Otwarci 50+”.
– Z naszych badań wynika, że osoby powyżej 50 roku życia stanowią najbardziej efektywną grupę wśród naszych partnerów prowadzących saloniki prasowe. Są zaangażowane w pracę i silnie związane z firmą. Osoby w tym wieku, które – z różnych przyczyn – straciły zatrudnienie, mają problem z odnalezieniem się na rynku pracy, możliwość prowadzenia saloniku jest więc dla nich szansą na utrzymanie aktywności zawodowej. Z kolei w grupie osób starszych, będących w wieku przedemerytalnym i emerytalnym, nasza oferta postrzegana jest jako ciekawa propozycja gwarantująca dodatkowe dochody. Nie bez znaczenia jest też, co podkreślają partnerzy, możliwość zdobywania nowych umiejętności, dokształcania się, czy wreszcie awansu. To wszystko gwarantujemy naszym partnerom – mówi Dariusz Materek.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Zainteresowanych zapraszamy do rozmowy!

Reklama Reklama PolisyTravel

41 367 84 49

801 40 40 44

www.twojsalonik.pl

Kolporter Twój Salonik Prasowy

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds