Kredyt dla emeryta – czy seniorzy mają szansę otrzymać pożyczkę?
Wiele starszych osób zastanawia się, czy miałoby szansę na otrzymanie pożyczki. Tak jak w przypadku innych grup społecznych, tak i wśród emerytów i rencistów zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba pożyczyć pieniądze.
Kredyt dla emeryta – czemu nie?
Mamy dobre wieści! Emeryci zwykle bez najmniejszych problemów dostają pozytywne decyzje pożyczkowe. Dzieje się tak dlatego, że mają stałe źródło dochodu pod postacią świadczenia emerytalnego czy rentowego. Bank może być więc spokojny, jeśli chodzi o spłatę zobowiązania, zgodnie z terminem określonym w umowie. Również dla emeryta pożyczka jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli raty pożyczki nie będą zbyt wysokie, to nie odczuje on znacznego obciążenia budżetu, a szybko będzie miał potrzebne pieniądze na koncie.
Spis Treści
Jak znaleźć najlepsze pożyczki dla emeryta?
Jeśli chodzi o kredyt dla emeryta – http://chcepozyczke.com.pl/ jest odpowiedzią na tę potrzebę. Warto bowiem szukać ofert usług bankowości na sprawdzonych stronach – chcepozyczke.com.pl. Większość emerytów w realiach XXI wieku nie ma już problemów z surfowaniem po Internecie. Korzystają z sieci, opłacając rachunki, rozmawiając z rodziną i znajomymi, robiąc zakupy, a zatem za pośrednictwem Internetu mogą także znaleźć najlepsze oferty pożyczek. Dobrze jest sprawdzić internetowy ranking pożyczek, który zawiera zestawienie i porównanie różnych ofert. Ponadto, poszukując odpowiedniej oferty, warto wziąć pod uwagę własne możliwości. Trzeba decydować się na taką kwotę kredytu, żeby raty nie obciążały zanadto budżetu domowego. Kredyt w każdym wieku jest bowiem istotnym zobowiązaniem, a pożyczone pieniądze trzeba oddać w terminie.
Czy emeryt zawsze dostanie kredyt?
Emeryt ma bardzo duże szanse na otrzymanie pożyczki czy kredytu konsumenckiego, o czym wspominaliśmy wcześniej. Stałe źródło dochodu, a przy tym bogata zazwyczaj historia kredytowa oraz dobra zdolność kredytowa – wszystko to sprawia, że decyzje w sprawie udzielenia pożyczki emerytowi są zwykle tylko formalnością. Niemniej są takie pożyczki i kredyty, których bank nie będzie w stanie udzielić osobie w podeszłym wieku. Zobowiązanie opiewające na dużą kwotę, a tym samym długoterminowe, może wzbudzać wątpliwości banku co do wywiązania się osoby starszej z umowy ze względu na wiek. Takie kredyty, jeżeli już zostaną udzielone, zwykle obciążone są kosztami dodatkowego ubezpieczenia.
Ponadto banki nie udzielają emerytom kredytów hipotecznych. Logiczne jest bowiem, że osoba w wieku 70 czy 80 lat nie spłaci 30-letniego kredytu. Niemniej wiele banków ocenia sytuację danego klienta indywidualnie. Wiele zależy od wieku, poziomu dochodów, historii kredytowej. Jeżeli potrzebujemy więc dość dużej kwoty, nie warto od razu rezygnować. Być może w ofercie niektórych banków znajdą się propozycje dla emerytów i rencistów, co najwyżej z dodatkowym ubezpieczeniem takiego kredytu.
Czy emeryt może zwiększyć swoją zdolność kredytową?
Trochę w nawiązaniu do poprzedniego akapitu nasuwa się pytanie: czy emeryt może zwiększyć swoją zdolność kredytową, a tym samym zyskać możliwość otrzymania wyższej kwoty kredytu? Okazuje się, że tak. Najprostszym sposobem jest podjęcie dodatkowego zatrudnienia (oczywiście, jeżeli pozwala na to zdrowie i kondycja) albo inny sposób na otrzymywanie dodatkowych dochodów (na przykład wydzierżawienie ogródka działkowego, wynajęcie garażu lub miejsca parkingowego itp.). Niemniej są to tylko propozycje, nie jest to konieczne, by w ogóle otrzymać kredyt. Emeryci zwykle mają dobrą zdolność kredytową już na podstawie otrzymywanego comiesięcznie świadczenia emerytalnego. Nie bez znaczenia jest także długa i bogata historia kredytowa, w którą bank ma wgląd podczas podejmowania decyzji.
Artykuł partnerski