Laski dla seniora praktyczne, solidne i modne modele [od Kule.pl]

Laski dla seniora praktyczne, solidne i modne modele [od Kule.pl]

Kule i laski do podpierania są akcesoriami niezbędnymi dla seniorów i osób doświadczających problemów z poruszaniem się. Odpowiednio dobrane przyrządy znacząco podnoszą jakość życia. Doskonale sprawdzą się przy nauce chodzenia, po urazach kończyn dolnych, przy problemach z utrzymaniem równowagi oraz schorzeniach urazowo-ortopedycznych. Kiedy warto sięgnąć po kule, a kiedy po laskę? Jak wybrać najlepszy sprzęt, aby sprostał naszym wymaganiom?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Kule i laski – kiedy wybrać dane rozwiązanie?

Najczęściej używane są kule łokciowe sprzyjające ludzkiemu zdrowiu. Do korzystania z nich musimy mieć jednak w pełni sprawne dłonie i nadgarstki, nie jest to więc propozycja dla każdego. Inną opcją są kule pachowe polecane osobom, które nie mogą wspierać się na dłoniach. Ich wadą jest jednak to, że zbytnio uciskają nerwy znajdujące się pod pachami. Warto więc po nie sięgać jedynie w razie konieczności. Wszelkiego rodzaju kule dedykowane są osobom po przebytych operacjach w obrębie narządu ruchu, po urazach albo w trakcie rehabilitacji.
Laska służy zwłaszcza seniorom i jest inwestycją na długie lata. Sięga jedynie do dłoni i może być dostosowana do ręki lewej czy prawej. Wykonuje się je z wielu różnych materiałów, co ważne nie musi być to wcale klasyczna drewniana laska ortopedyczna. Klasyczna laska zapewnia podparcie w jednym punkcie, ale możemy zdecydować się też na wersje w formie trójnogu, które gwarantują nam jeszcze lepszą stabilność.

W jaki sposób wybrać odpowiednią laskę do chodzenia?

Pierwszą kwestią, na jaką powinniśmy zwrócić uwagę jest rodzaj uchwytu laski. Do wyboru mamy:

  • laski z uchwytem prostym typu „T”,
  • laski z uchwytem falistym typu „Derby”,
  • laski z uchwytem zaokrąglonym w kształcie litery „U”,
  • laski z uchwytem w formie gałki albo kulki,
  • oryginalne uchwyty z głową zwierzęcia.

Produkty z uchwytem w kształcie litery T zalecane są seniorom, którzy wymagają dodatkowej podpory w trakcie poruszania się. Te o kształcie litery U pomagają w przysuwaniu przedmiotów, natomiast uchwyt derby jest zalecany zwłaszcza osobom ze zwyrodnieniami stawów dłoni oraz palców. Laska musi być dostosowana do wzrostu użytkownika. Nie bez znaczenia jest też jej materiał wykonania.

Rodzaje lasek inwalidzkich

Laski drewniane

Laska drewniana uchwyt typu Derby

Klasyczna laska inwalidzka, występująca w wielu różnych rodzajach i gustownych wzorach. Jest świetną propozycją dla osób ceniących sobie elegancję i prostotę. Często drewniany trzon tych akcesoriów połączony jest z uchwytem metalowym albo z tworzywa. Co ważne, laski drewniane możemy samodzielnie dociąć. Dzięki temu mogą być one perfekcyjnie dopasowane do naszego wzrostu, co jest ich ogromną zaletą. Ponadto, należy podkreślić, że są to sprzęty niezwykle wytrzymałe, które posłużą nam przez wiele lat. Jeśli chodzi o minusy, nie są to produkty łatwe w transporcie, gdyż nie można ich złożyć.

Laski aluminiowe

Wykonane są z wytrzymałego aluminium. Mogą być zwieńczone trzonem z drewna czy innego tworzywa. Są lekkie, co jest ich ogromną zaletą. Laska ortopedyczna wykonana z tego tworzywa jest bardzo wygodna na co dzień. Można ją bez trudu złożyć, przez co nadaje się do zabrania ją w podróż. Produkt ten posiadają regulację wysokości i jest polecany zwłaszcza osobom, które nie potrzebują stałego wsparcia przy chodzeniu. Niestety, aluminiowe akcesoria są mniej trwałe od produktów drewnianych.

Laski inwalidzkie z siedziskiem

Rewelacyjne rozwiązanie dla osób starszych. To propozycja typu 2 w 1, oprócz funkcjonalności laski otrzymujemy siedzisko, które może okazać się pomocne w wielu sytuacjach. To propozycja zwłaszcza dla osób, które chcą udawać się na dłuższe spacery, zapewniając sobie przy tym możliwość odpoczynku w każdym momencie.

Laska inwalidzka na trójnogu

Rozwiązanie to dedykowane jest osobom mającym problemy z utrzymaniem równowagi. Taki model gwarantuje maksymalną stabilność w trakcie poruszania się, dzięki czemu świetnie ochrania przed upadkiem.

Ozdobna laska dla kobiet i mężczyzn

Laska-drewniana-z-ozdobnym-uchwytem-Zajac Laska inwalidzka nie musi być nudna! Ciekawą propozycją są akcesoria z niebanalnymi uchwytami zwierzęcymi na przykład w kształcie kaczki, zająca, konia, delfina, żaby, psa, orła, barana czy bażanta. Dla miłośników bilardu polecany jest model z uchwytem w kształcie kuli bilardowej. Oryginalną propozycją jest też laska ozdobna z uchwytem w kształcie czaszki. Panie natomiast zachwycą się pięknymi laskami ze wzorem subtelnych kwiatów. Można przecież zaopatrzyć się w kilka różnych wzorów, które bez trudu dopasujemy na każdą okazję i do wielu stylizacji.

Opisane modele oraz wiele innych oferuje specjalistyczny sklep z kulami i laskami Kule.pl

Artykuł Partnerski

 


Jeśli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds