Letnia Akademia Seniora

Z czym kojarzą nam się wakacje? Ze słońcem, pogodą i odpoczynkiem, a także z Letnią Akademią Seniora, organizowaną od kilku lat przez Wyższą Szkołę Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Wakacyjny cykl wykładów, warsztatów i wycieczek cieszy się zainteresowaniem mieszkańców Dąbrowy Górniczej i nie tylko.

Pierwsze zajęcia w ramach Letniej Akademii Seniora odbędą się 16 sierpnia. Wówczas uczestnicy pod okiem trenerki i instruktorki rekreacji ruchowej, poznawać będą praktyczne ćwiczenia wspomagające kręgosłup.

Letnia Akademia Seniora. Wyższa Szkoła Biznesu. Dąbrowa Górnicza

Niezapomniane chwile w gronie przyjaciół

Dla wielbicieli aktywności ruchowej w programie Letniej Akademii Seniora przewidziano także zajęcia z jogi w Parku Hallera i ćwiczenia na siłowni Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
Uczestniczyłam w ubiegłorocznej edycji LAS-u. Najmocniej w pamięci zapadła mi wspólna wycieczka do Muzeum Śląskiego. Urzekły mnie nie tylko wystawy, ale i niezwykła przestrzeń wokół. Do dziś chętnie tam wracammówi Lidia Musiał, słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku, działającego przy Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.
W programie tegorocznej edycji Letniej Akademii Seniora uczestnicy wybiorą się wspólnie do malowniczych ogrodów Kapias w Goczałkowicach-Zdroju oraz sosnowieckiego Egzotarium. Nie zabraknie również zajęć artystycznych, fotograficznych, koncertów, wystaw i spotkań podróżniczych.

Seniorzy już nie mogą się doczekać wykładów

Dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku wakacyjna oferta to szansa, by spotkać się z przyjaciółmi, jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego. – Wielu z nas już nie może się doczekać październikowych wykładów i warsztatów, ale Letnia Akademia Seniora to także doskonały moment, aby zobaczyć „na próbę”, jak twórczo, pożytecznie i w miłym towarzystwie spędzić czas. To do niczego nie zobowiązuje, a raczej zachęca, by od października dołączyć do społeczności UTWzaznacza pani Lidia.
Oficjalna inauguracja projektu odbędzie się 20 sierpnia o godz. 17.00 podczas Nocy Spadających Gwiazd, którą uczelnia organizuje przy plaży nad Pogorią III. Z kolei 6 września organizatorzy zapraszają na Dzień Zdrowia Seniora, w ramach którego uzyskać będzie można bezpłatną poradę medyczną, czy wziąć udział w badaniach. Zajęcia w ramach LAS potrwają do 29 września.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej: www. wsb.edu.pl/utw. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy (decyduje kolejność zgłoszeń). Numer telefonu: 32 295 93 93 lub adres e-mail: jkozlowska@wsb.edu.pl.

Letnia Akademia Seniora. Wyższa Szkoła Biznesu. Dąbrowa Górnicza dscn6982-1464103853 dscn6615-1464103682

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds