Czarna komedia: „Matka siedzi z tyłu” [w kinach od 5 stycznia]

Czarna komedia: „Matka siedzi z tyłu” [w kinach od 5 stycznia]

Niezwykła islandzka czarna komedia z oszałamiającym krajobrazem w tle czyli „Matka siedzi z tyłu”, to opowieść o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu bliskiej osobie w ostatniej podróży. Reżyser Hilmar Oddsson dzięki swoim nietuzinkowym pomysłom stworzył film, który jest ucztą dla oczu.

Materiał reklamowy Aurora Films

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Matka siedzi z tyłu”– fabuła

Pomysł na ten wyjątkowy film Hilmar Oddsson, doświadczony islandzki reżyser, nosił w sobie przez ponad trzydzieści lat. Opowieść o spóźnionym dojrzewaniu i towarzyszeniu zmarłemu w ostatniej podróży, połączył z pełną czarnego humoru skandynawską wrażliwością. W efekcie powstał film będący idealnym połączeniem czarnej komedii i kina drogi.

Jón jest mężczyzną w średnim wieku, który mieszka z matką na islandzkiej prowincji. Przez lata kobieta zdominowała tę relację, całkowicie podporządkowując sobie syna. Kiedy matka niespodziewanie umiera, Jón jest zdeterminowany, by wypełnić jej ostatnią wolę, związaną z miejscem pochówku.

Bohater starannie czesze i ubiera zwłoki kobiety, sadza je na tylnym siedzeniu samochodu, w którym znalazło się też miejsce dla ukochanego psa Breżniewa, i wyrusza w długą drogę na drugi koniec kraju. Podróż stanie się dla niego nie tylko formą pożegnania z matką, ale też okazją do przemyślenia ich wzajemnej relacji i wszelkich ograniczeń, jakim przez lata musiał stawiać czoła. To też szansa na nowy start, bo w trakcie drogi do Jóna dociera, że najwyższy czas, by zacząć żyć na własny rachunek.

Czy Jón dojrzeje w końcu do podejmowania własnych decyzji i postawi na swoje szczęście i życie?

„Matka siedzi z tyłu” zwiastun [VIDEO]

„Matka siedzi z tyłu” w kinach od 5 stycznia br.

Kino dla seniora  wspólne wyjście do kina

W ramach „Kina dla seniora” organizujemy konkursy i wspólne wyjścia do Kina Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Można zdobyć podwójne zaproszenie na polecane produkcje. Zachęcamy do śledzenia portalu GazetaSenior.pl i Facebooka, gdzie informujemy o akcjach i wydarzeniach specjalnych.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

„WIELKI WÓZ” Philippe’a Garrela. W kinach od 15 grudnia [Kino dla seniora]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds