Modne okulary dla mężczyzn: przegląd trendów 2022

Modne okulary dla mężczyzn: przegląd trendów 2022

Okulary, czyli przyrząd optyczny zbudowany z soczewek okularowych oraz oprawek to najpowszechniejsza i najbardziej skuteczna metoda niwelowania problemów ze wzrokiem. Ich podstawowym zadaniem jest korygowanie niedoskonałości optycznych dotyczących ludzkich oczu, m.in. krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu. Od wielu lat okulary nie służą jednak wyłącznie do wyrównywania istniejących wad refrakcji. Aktualnie stały się one pełnoprawnym elementem ubioru, jak pasek, zegarek czy biżuteria. Jak się okazuje, okulary w istotny sposób wpływają na to, jak postrzegają i oceniają nas inni. Warto więc wybrać taki model, który będzie pasował do naszej twarzy i podkreśli atuty naszego wyglądu. W dzisiejszym wpisie skupimy się na opisaniu trendów, które obecnie królują wśród męskich okularów korekcyjnych.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Modne okulary korekcyjne dla mężczyzn: trendy 2022

Okulary są ważną częścią naszego wizerunku. Choć kiedyś myśleliśmy o nich jako o niewygodnym obowiązku, dziś odgrywają one istotną rolę ze względów estetycznych. Moda okularowa lubi zaskakiwać, warto więc znać bieżące trendy. W zależności od naszych oczekiwań i efektu, jaki chcielibyśmy osiągnąć, możemy postawić na klasyczne, ponadczasowe wzory lub nowoczesne i ekstrawaganckie modele. Okulary najlepiej dopasować do swojego charakteru i sposobu bycia. Jeśli chciałbyś maksymalnie podkreślić swój profesjonalizm i elegancję, z pewnością zainteresuje cię kultowy model Ray Ban Wayfarer. Korekcyjne oprawki Wayfarer to jeden z flagowych kształtów znanej na całym świecie marki Ray-Ban, a jednocześnie chyba najpopularniejsze okulary korekcyjne męskie wybierane przez klientów. Dzięki ich uniwersalnemu kształtowi pasują do każdego typu urody i nadają się na każdą okazję. Nie ulega wątpliwości, że numerem jeden w kategorii oprawki męskie 2022 jest okrągły kształt okularów. Takie oprawki rządzą w modowym świecie już od jakiegoś czasu, dlatego z pewnością spotkasz je w swoim salonie optycznym. Modelem, który znakomicie podkreśli charakter biznesowych stylizacji, są okulary korekcyjne z zaokrąglonymi ramkami i podwójnymi mostkami. Tym, co mężczyźni najbardziej lubią w okularach, jest wysoka jakość oraz wygoda użytkowania. Korekcyjne aviatory są bardzo lekkie, dlatego nosi się je wyjątkowo komfortowo. Tego typu oprawki niezmiennie zajmują najwyższe miejsca w rankingach popularności.

Dobieranie okularów korekcyjnych do twarzy

Nie ulega wątpliwości, że okulary wpływają na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych, zwłaszcza w pracy. Osoby w oprawkach korekcyjnych są uznawane za bardziej inteligentne, pewne siebie i godne zaufania. Ponieważ okulary znajdują się w centralnej części twarzy, są w stanie całkowicie odmienić wizerunek użytkownika. Przemyślany wybór opraw jest bardzo ważny: w zależności od własnych preferencji i potrzeb możemy osiągnąć odmienny efekt wizualny. Aby zadbać o spójny wizerunek warto poświęcić chwilę na dopasowanie oprawek korekcyjnych do kształtu i budowy twarzy. W największym uproszczeniu można przyjąć, że kształt opraw okularowych powinien być przeciwieństwem kształtu twarzy. Bardzo ważne są także proporcje i wielkość oprawek. Okulary dla mężczyzn powinny odpowiadać gabarytom twarzy i tworzyć z nią spójną całość. Okulary nie mogą być ani za duże, ani za małe w stosunku do twarzy. Przykładowo, mężczyźni o szerokiej i rozbudowanej twarzy powinni unikać bardzo wąskich opraw. Sprawią one, że twarz będzie wydawać się jeszcze szersza. W przypadku drobnej, szczupłej twarzy duże i ciężkie oprawki mogą okazać się zbyt przytłaczające. Z kolei panowie o długiej twarzy najlepiej wyglądają w okularach wysokich: niskie ramki będą jeszcze bardziej wydłużać twarz. Kolejną kwestią jest kolor. Ma on znaczenie o tyle, że potrafi uwypuklić bądź ukryć określone cechy wyglądu. Choć wybór koloru okularów korekcyjnych zależy przede wszystkim od osobistych preferencji, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Barwa powinna przede wszystkim harmonizować z kolorem włosów, brwi lub zarostu. Mężczyźni z jaśniejszymi brwiami i włosami znakomicie wypadają w oprawkach w odcieniach brązu i złota. Natomiast okulary czarne lub srebrne świetnie komponują się z ciemnymi włosami, a także z siwizną. W ostatnich latach bardzo modne są oprawy korekcyjne nawiązujące do szylkretu, wyróżniające się przenikającymi się różnymi odcieniami brązu, czerni oraz pomarańczy. Dużą zaletą oprawek naśladujących to tworzywo jest to, że pasują praktycznie do każdego typu urody.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds