Na bóle kręgosłupa

Ból kręgosłupa bywa często bagatelizowany. Miesiącami przyjmujemy środki przeciwbólowe, nie szukając prawdziwej przyczyny tej dolegliwości. To duży błąd! Nieprawidłowo leczony ból kręgosłupa może być powodem nieodwracalnej niepełnosprawności ruchowej. Jak temu zapobiec?

Terapion Ból Kręgosłupa Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza (ortopedy, neurologa) i wykonanie odpowiednich badań obrazowych (RTG, tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny). Sam wynik takiego badania to jednak za mało, aby móc określić przyczynę bólu kręgosłupa. Potrzebne jest jeszcze dokładne badanie funkcjonalne wykonane przez fizjoterapeutę. Czasem pacjenci z bólem kręgosłupa kierują się od razu do fizjoterapeuty. Nie jest to błędem. Zdarza się bowiem, że fizjoterapeuta po wykonaniu testów funkcjonalnych jest w stanie – nawet bez badań obrazowych – stwierdzić z dużym prawdopodobieństwem, co jest przyczyną bólu kręgosłupa.

Ból kręgosłupa można skutecznie wyleczyć

Znając przyczynę bólu kręgosłupa, możemy go skutecznie leczyć. Podstawą jest w tym wypadku odpowiednio dobrana fizjoterapia. Najlepiej, jeśli terapia manualna idzie w parze z kinezyterapią (czyli ćwiczeniami ruchowymi) oraz fizykoterapi – np. magnetoterapią. Większość pacjentów może skutecznie wyleczyć ból kręgosłupa przy pomocy fizjoterapii, unikając operacji. Tylko 2% pacjentów z bólem kręgosłupa wymaga pomocy chirurga.mówi fizjoterapeuta Wojciech Kiljan.

Wylecz ból terapią polem magnetycznym

Terapion ból kręgosłupa Jedną z najskuteczniejszych metod leczenia bólu kręgosłupa jest terapia polem magnetycznym (magnetoterapia). Pacjenci poddawani magnetoterapii szybko odczuwają ulgę nawet przy ostrych lub przewlekłych bólach kręgosłupa. Oprócz tego, że pole magnetyczne działa silnie przeciwbólowo, zmniejsza również stan zapalny i obrzęk. Większość pacjentów widzi znaczącą poprawę stanu zdrowia już po serii zabiegów.

Kiedy zabiegi polem magnetycznym są skuteczne?

Jak z każdą terapią – bardzo ważne jest w tym wypadku wybranie właściwego ośrodka. Aby zabiegi były skuteczne, muszą być dobierane indywidualnie do problemów pacjenta. Każdy zabieg może mieć różne parametry (natężenie, kształt fali itp.). Ważny jest również czas zabiegu, który powinien być nie krótszy niż 20 minut. W Terapion każdy pacjent przed zabiegami przechodzi konsultację z fizjoterapeutą, który dobiera zabiegi indywidualnie do jego schorzenia. Czas jednego zabiegu to 25-60 minut. Wszystko to sprawia, że możemy osiągnąć znacznie lepszy efekt w krótszym czasie, przynosząc szybką ulgę w bólu.

PROMOCJA  5 zabiegów + konsultacja z fizjoterapeutą wraz z badaniem diagnostycznym

Pakiet: 5 dni zabiegów 100 zł zamiast 550 zł!
96 % skuteczności!

Gabinety Terapion
Katowice, ul. Bocheńskiego 38 A
tel. 576 702 007 (godz. 9.30-17.30)

Sosnowiec, ul. Szkolna 4 A
tel. 576 702 007 (godz. 9.30-17.30)

www.terapion.pl/promocja

e-mail: biuro@terapion.pl

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds