Najpopularniejsze narzędzia stomatologiczne stosowane przez dentystów

Najpopularniejsze narzędzia stomatologiczne stosowane przez dentystów

Narzędzia stomatologiczne dzielą się na kilka różnych rodzajów, tak jak stomatologia dzieli się na różne specjalizacje. Wyróżniamy zatem narzędzia chirurgiczne (służące do ekstrakcji zębów, usuwania torbieli itp.), narzędzia ortodontyczne (umożliwiające korekcję wad zgryzu i innych nieprawidłowości zębowych), narzędzia periodontologiczne (używane do leczenia chorób przyzębia i błony śluzowej jamy ustnej) oraz narzędzia protetyczne i implantologiczne (pozwalające na uzupełnianie ubytków zgryzowych). Akcesoria te można znaleźć w każdym gabinecie dentystycznym, używają ich bowiem wszyscy profesjonalni stomatolodzy – bez nich nie byłoby możliwe efektywne leczenie zębów.

Jakich narzędzi najczęściej używają dentyści w swojej pracy?

Do najbardziej przydatnych i najczęściej wykorzystywanych narzędzi stomatologicznych zaliczamy: pincety, luksatory, kaniule, igłotrzymacze, ekskawatory i zgłębniki periodontologiczne. Używa ich na co dzień w swojej pracy każdy dentysta. Pomagają one w profilaktyce, diagnostyce i leczeniu takich dysfunkcji uzębienia i błony śluzowej jamy ustnej jak paradontoza, próchnica, szkorbut, leukoplakia, ropień czy zapalenie dziąseł. Niektóre z nich mogą też służyć do celów higienicznych, czyli czyszczenia zębów, szczelin międzyzębowych i przestrzeni okołozębowych z pozostałości po zabiegach (np. resztek szkliwa), nieestetycznych osadów oraz kamienia nazębnego, jak również przemywania ran i płukania zatok.

Gdzie można kupić dobrej jakości narzędzia stomatologiczne?

Narzędzia stomatologiczne służą latami i przez cały ten czas są intensywnie eksploatowane, dlatego powinny być wysokiej jakości, wykonane z najlepszych materiałów i z zastosowaniem najlepszych technik, gwarantujących ich długą żywotność. Takie narzędzia oferuje chociażby Chirmed, polski producent akcesoriów medycznych, bardzo ceniony w branży i cieszący się dużą renomą. W jego ofercie można znaleźć szeroki wybór dobrej jakości narzędzi stomatologicznych o różnorodnym zastosowaniu, które cechuje wysoka estetyka i trwałość, a jednocześnie również niewygórowana cena. To idealne rozwiązanie dla każdego gabinetu stomatologicznego.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds