Noc Muzeów 2022. Wybieracie się?

Noc Muzeów 2022. Wybieracie się?

Noc Muzeów 2022 już w pełnym wymiarze. Instytucje kultury liczą na ogromną frekwencję.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Belfegor upiór Luwru

Przez wiele lat fani kina grozy zachwycali się klasykiem „Belfegor upiór Luwru”. Film opowiada o przerażających wydarzeniach, które nawiedziły Luwr po przywiezieniu mumii z Egiptu. Co działo się dalej, zobaczycie tutaj link do filmu . Kto wie, może po to została wymyślona Noc Muzeów 2022, by straszyć zwiedzających? Pierwsze wydarzenie tego typu odbyło się w Berlinie. Chodziło o pokazanie tego, co też kryją muzealne magazyny. Jak miewają się przechowywane w lamusie dzieła sztuki, które decyzją kuratora zostały skazane na zapomnienie publiczności. Później do muzealników dołączyli bibliotekarze i coraz więcej instytucji zajmujących się kultura. Aż nastało istne szaleństwo. Tłumy wędrują po mieście od jednego do drugiego muzeum i zaliczają kolejne punkty programu, nie omijając galerii sztuki, warsztatów i pracowni artystów.

Reklama Reklama PolisyTravel

Noc muzeów w Polsce

Dość szybko muzealnicy w Polsce doszli do wniosku, że dobrze jest otworzyć się na rzesze publiczności. To swoiste święto muzealników i odstępstwo od sztywnych muzealnych rygorów. Tłumy widzów, wejście bez biletów wstępu. I do tego długie ciepłe majowe wieczory. Aż chce się pospacerować.

We Wrocławiu Stowarzyszenie Kolekcjonerów będzie pokazywało swoje skarby w Przestrzeni Trzeciego Wieku na placu Solidarności. Wyszukujcie w programach Nocy Muzeów 2022 właśnie takich prezentacji, które mogą przydać się w nawiązywaniu kontaktów i kultywowaniu wspólnych zainteresowań. To niepowtarzalna okazja do nawiązywania nowych znajomości.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Nie tylko muzea

Tak w każdym razie jest we Wrocławiu. Różne instytucje i pracownie dołączyły do wydarzenia. Można zobaczyć galerie współczesnego designu, warsztaty artystów rzemieślników, pracownie malarskie. Większość atrakcji turystycznych miasta tego dnia organizuje niecodzienne pokazy i wydarzenia na niektóre obowiązują zapisy, jak na przykład na spacer z pochodniami po Ogrodzie Botanicznym. To zwykle jest wyjątkowy wieczór i niecodzienne sposoby oglądania atrakcji. Na dodatek po Wrocławiu będą jeździły specjalne darmowe autobusy.

Noc Muzeów 2022 na Facebooku

Niektóre wydarzenia będą transmitowane na Facebooku. Sprawdzajcie media i wyszukujcie atrakcje, które Was zainteresują. Szkoły artystyczne wola nowe środki przekazu do informowania o wydarzeniach.

Noc Muzeów 2022 to wydarzenie organizowane przez Wydziały Kultury w poszczególnych miastach. Zatem na stronach miejskich znajdziecie wykaz atrakcji w swojej miejscowości. Możecie także sprawdzić na stronie  tutaj link szczegółowy program dla wielu miast Polski.

To co, włączycie się do zabawy?

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Czy wojna odciśnie piętno na 57 festiwalu Wratislavia Cantans?

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds