Noc Muzeów we Wrocławiu już 20 maja

Noc Muzeów we Wrocławiu już 20 maja

W tym roku w Noc Muzeów we Wrocławiu zaangażowało się 101 instytucji. Trudno opisać wszystkie wydarzenia. Zatem w skrócie, kto co organizuje i gdzie wyszukiwać niecodziennych atrakcji. Nowinką z ostatniej chwili jest wydanie specjalne „Niezbędnik na Noc Muzeów”. Oczywiście wersja online jest bardziej Eko. Nakład papierowy niezbędnika to 7500 egzemplarzy, dla wszystkich nie wystarczy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wydarzenia

Wszystkie wydarzenia, no może nie wszystkie, znajdziecie na stronie tutaj link. Jest z czego wybierać! Listę instytucji znajdziecie na stronie tutaj link, bo trzeba pamiętać, że Noc Muzeów organizuje Wydział Kultury w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Zapisy na warsztaty

Radzimy pośpieszyć się z podejmowaniem decyzji, bo ilość miejsc mocno ograniczona, tutaj link Możecie także sprawdzać w mediach społecznościowych, czy konkretny artysta lub rzemieślnik będzie prowadził warsztaty. Zbyt wiele się dzieje, by udało się wszystkie zgłoszenia zarejestrować. Do zabawy w Noc Muzeów włączyły się także szkoły wyższe, biblioteki, domy kultury, centra aktywności lokalnej.

Reklama Reklama PolisyTravel

Jeździmy zabytkami

Noc Muzeów we Wrocławiu

dyliżansem po Wrocławiu w 2011 roku, fot. © Jerzy Dudzik

Ten wyjątkowy dzień we Wrocławiu przybrał formę miejskiej wycieczki. Jeżdżą specjalne linie autobusowe, które dowożą chętnych w odległe miejsca w mieście. Klub Sympatyków Transportu Miejskiego informuje, że na zlecenie miasta będzie woził zabytkowymi pojazdami z placu Teatralnego. Tam też będzie punkt informacyjny. Przejazd zabytkowym taborem w tym dniu jest bezpłatny. Czy będą jeździły dyliżanse sprawdzajcie w Muzeum Poczty.

Kilka wybranych atrakcji z Noc Muzeów

66P Subiektywna Instytucja Kultury będzie gościła 20 maja od 15:00 wszystkich zainteresowanych tematem, jak będzie wyglądał świat współdzielony pomiędzy ludzi, sztuczną inteligencję, roboty i booty. Adres Księcia Witolda 66

Ossolineum

Wyjątkowa wystawa o polskim pawilonie na Wystawie Światowej w Nowym Jorku w 1939 roku i dalszych losach eksponatów. Warto zobaczyć.
Tego dnia będzie dostępny także taras widokowy.

Panorama Racławicka

Po raz pierwszy otwiera się Panorama Racławicka w Noc Muzeów. Raczej szkoda czasu na wystawanie w kolejce.

Ciekawie będzie w Ogrodzie Botanicznym, Narodowym Forum Muzyki, a wieczorne widoki z Wieży Matematycznej na Uniwersytecie Wrocławskim zapierają dech w piersiach, oczywiście jeśli nie pada deszcz. Na Mostek Pokutnic będzie można wejść po opłaceniu biletu za 8 złotych, ale za to do 22:00. Galeria Archiglass przy ulicy Pasterskiej 3a zaprasza od 18:00. Bardzo ciekawe miejsce. Klub Sympatyków Kolei zaprasza od 20 do 0:30 na peron 6 Wrocław Główny.

Stowarzyszenie Kolekcjonerów we Wrocławiu prezentuje swoje zbiory w Przestrzeni Trzeciego Wieku pl. Solidarności 1/3/5. To już XXV Jubileuszowa Wystawa Kolekcjonerska. Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia ponad dwudziestu wystawców z całej Polski zaprezentuje swoje zbiory znaczków pocztowych, pocztówek, kart telefonicznych, fotografii, starych dokumentów oraz innych kolekcjonerskich rarytasów.

Planujcie i bawcie się znakomicie. Przy okazji, możliwe, że uda się zawrzeć nowe znajomości? Wyczekiwanie w kolejce na wejście, to wyśmienita okazja do rozmów z przypadkowymi osobami o podobnych zainteresowaniach. Jednak jeśli uważacie, że włóczęga po instytucjach kultury to strata czasu to może zainteresujecie się fontanną na Pergoli. Już działa i bawi. Albo potańcówką na Wyspie Słodowej 19 maja od 18:00.

Już 13 maja możecie się zapoznać z zabytkowymi pojazdami komunikacji miejskiej Wrocławia. Tego dnia MPK organizuje na terenie Politechniki przy ulicy Długiej piknik połączony z prezentacją pojazdów, które kiedyś służyły mieszkańcom Wrocławia.

Do święta miasta jeszcze kilka tygodni a tu coraz więcej wydarzeń. Nic tylko się bawić we Wrocławiu.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds