Organowe lato we Wrocławiu

Organowe lato we Wrocławiu

W wielu miastach organowe lato jest normą. To duża atrakcja turystyczna.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Odbudowane organy Englera

Kurt Masur, wybitny dyrygent sercem związany z Wrocławiem, namawiał władze miasta do odbudowy spalonego zabytkowego instrumentu. Udało się zrealizować marzenie wybitnego dyrygenta. Staraniem wielu zostały odbudowane organy w kościele Elżbiety i brzmią wspaniale. W tym roku w lipcu i sierpniu będzie można w piątki o godzinie 19 słuchać koncertów organowych. Instrument zachwyca wyglądem i brzmieniem. Bezpłatne koncerty, będą także organizowane jesienią.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Narodowe Forum Muzyki

Nowy niemal instrument będzie cieszył kino melomanów w czasie letnich seansów. Pewno nie wszyscy wiedzą, że w początkach kina, gdy filmy były nieme i z napisami, w lepszych salach kinowych instalowano organy kinowe. Jeden artysta i bogactwo dźwięków z organów wzbudzały zachwyt widzów. Z biegiem czasu filmy otrzymały ścieżki dźwiękowe i podkład muzyczny. Jednak w prawdziwym starym kinie dźwięk organów jest niezbędny, by zachwycać się seansem. W Narodowym Forum Muzyki będziecie mogli zachwycać się starymi obrazami kina niemego i muzyka organową z największego instrumentu we Wrocławiu. To będzie świetna zabawa. Bilety w kasach NFM od 25 złotych w górę.

Organowe lato, Non Sola Scripta

Organowe lato

Cykl koncertów organowych na Ostrowie Tumskim. Non Sola Scripta to znany i ceniony festiwal muzyki organowej. Na początek 3 lipca Wratislavia Trumpet Consort i wspaniały Andrzej Chorosiński na organach. Zaskakujące połączenie instrumentów i sporo improwizacji. Niewątpliwie warto wybrać się na koncerty do  gotyckiej kolegiaty Świętego Krzyża i św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim. Festiwal odbywa się po raz dwudziesty dziewiąty. Bilety od 15 złotych. Tutaj link do programu Non Sola Scripta

Organy w katedrze

Po zniszczeniach wojennych organy w Hali Stulecia zostały rozebrane i w znacznej części zamontowane we wrocławskiej archikatedrze. To w dalszym ciągu wspaniały instrument, tylko jakoś mało eksponowany. Skromna jak na katedrę jest oprawa. Jednak brzmienie organów z katedry jest niesamowite. Doprawdy trudno zrozumieć, dlaczego największy w Polsce instrument milczy w lecie? Dlaczego nie są urządzane koncerty organowe? Chwałą się swoimi instrumentami katedra w Oliwie i archikatedra w Warszawie. W Świętej Lipce koncerty organowe ściągają tłumy turystów. Czyżby włodarze wrocławskiej katedry nie wiedzieli, co posiadają? A może organiści boją się tego instrumentu?

Organowe lato we Wrocławiu zapowiada się wspaniale. Pierwsze koncerty już 1 lipca w Elżbiecie.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

Organy w bazylice św. Elżbiety zostały odbudowane. Mówiono o nich „Głos Śląska”

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds