Pałac Mała Wieś – odpocznij i przenieś się w czasie

Pałac Mała Wieś – odpocznij i przenieś się w czasie

Marzysz o odpoczynku na łonie przyrody w pięknym i historycznym miejscu? Pałac Mała Wieś koło Warszawy zachęca niezwykłą historią i wieloma atrakcjami.

W poszukiwaniu chwili wytchnienia często w wybieramy miejsca oczywiste i te najbardziej oblegane. W najpopularniejszych górskich i nadmorskich destynacjach ciężko przejść spokojnie chodnikiem i znaleźć wolną ławkę czy kawałek plaży. Skutek? Po takim wypoczynku czasami wracamy jeszcze bardziej zmęczeni. Dlatego Polacy coraz częściej szukają miejsc niebanalnych, niezadeptanych, niewchłoniętych przez typowy turystyczny biznes. Takich, w których naprawdę mogą wyciszyć się i przeżyć coś niezwykłego. Takich, w których czują się ugoszczeni.

Przenieś się w czasie i dotknij historii

Do takich miejsc można zaliczyć Pałac Mała Wieś znajdujący się niedaleko Grójca, zaledwie 50 kilometrów od Warszawy. Tyle wystarczy, by naprawdę odpocząć, zapomnieć o codzienności, przenieść się w czasie i dotknąć historii. Tyle wystarczy, by stanąć w miejscu, w którym stał ostatni elekcyjny król Polski Stanisław August Poniatowski. Pałac Mała Wieś to miejsce historyczne, zaprojektowane przez cieszącego się uznaniem architekta Hilarego Szpilowskiego na polecenie Bazylego Walickiego, uczestnika Sejmu Wielkiego, doradcy i przyjaciela polskiego monarchy. Wybudowany został w 1786 roku w stylu klasycystycznym. W Pałacu zachowały się piękne dekoracje malarskie, a reprezentacyjna część pomieszczeń – Sala Warszawka, Sala Pompejańska, Sala Mędrców – wydaje się nienadszarpnięta zębem czasu. Miejsce to urzeka również pięknymi ogrodami: francuskim i angielskim, których widok zapiera dech w piersiach.

Pałac Mała Wieś
Przez 159 lat Pałac pozostawał w rękach tej samej rodziny. Był domem dla Walickich, Zamoyskich, Lubomirskich i Morawskich. W 2013 roku posiadłość została odkupiona od spadkobierców ostatnich właścicieli przez Wiesławę i Leszka Barańskich. Po odrestaurowaniu zabytków i modernizacji budynków Pałac Mała Wieś otworzono na nowo. W każdą sobotę, niedzielę i święto o godzinie 15.00 jest możliwość zwiedzania Pałacu z przewodnikiem.

Pałac Mała Wieś

Pałac Mała Wieś

Odpocznij, jak książę

Dziś można tam wypoczywać w jednym z 54 niezwykłych pokoi ulokowanych w 7 budynkach. Przypałacowe Oficyny, zlokalizowane wśród drzew i w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu skrywają 16 wyjątkowych apartamentów. Każdy z nich to studio, składające się z wygodnego pokoju wypoczynkowego, sypialni i łazienki. 21 pokoi w Spichlerzu to miejsce dla wielbicieli nowoczesnego stylu, natomiast 16 pokoi w Domu Ogrodnika to przystań dla poszukiwaczy domowego komfortu. Na koneserów miejsc wyjątkowych czeka luksusowa niespodzianka w postaci Apartamentu Książęcego, znajdującego się w Pałacu.

Pałac Mała Wieś, Apartament Książęcy

Pałac Mała Wieś, Apartament Książęcy

Każdy może relaksować się również w Ukrytej Komnacie Wellness & SPA. Do dyspozycji gości są trzy gabinety, pokój relaksu i sauna sucha. Masaże, zabiegi ujędrniające skórę czy rytuały dodadzą energii i pozwolą się zrelaksować.

W Restauracji Stara Wozownia czekają na wszystkich gości niezwykłe doznania kulinarne. Stara Wozownia to kolejny z obiektów pałacowych, który pamięta niezwykłą historię Małej Wsi pod Warszawą. Dwupoziomowa, kunsztownie odrestaurowana restauracja czeka nawet na setkę gości w trzech klimatycznych salach. W weekendy na pyszne desery i aromatyczną herbatę zaprasza pałacowa Herbaciarnia. Jest to również miejsce, w którym można zagrać w karty, szachy i bilard.

Zieleń, która zachwyca

Doskonale zachowany, pieczołowicie odrestaurowany Pałac blisko Warszawy jest również otwarty dla zwiedzających. To rzadka okazja, by zobaczyć najwyższej klasy polichromie, jakie zdobią ściany i sufity. Wśród nich panorama Warszawy czy freski pompejańskie. Z kolei na spacerowiczów czeka 30 hektarów terenów zielonych, wśród których prym wiedzie zabytkowy park z licznymi pomnikami przyrody, rodzinnym mauzoleum czy Stawem Wielkim, po którym można popływać łódką. W sezonie natomiast swoim urokiem urzeka 3000 krzewów róż w ogrodzie francuskim. Zwiedzający mają możliwość zakupu kosza piknikowego, wypożyczenia rowerów, a warto, bo tereny pałacowe graniczą z Rezerwatem „Modrzewina” z 200-letnimi drzewami! W okolicy jest kilka świetnie opisanych ścieżek rowerowych. A już niedługo będzie można skorzystać również z treningowego pola golfowego.

Pałac Mała Wieś, ogród różany

Pałac Mała Wieś, ogród różany

Tych wydarzeń nie możesz przegapić

W Pałacu dzieje się naprawdę sporo. Latem w weekendy organizowane są Ogrody Pełne Muzyki. Koncerty plenerowe z udziałem kwartetów smyczkowych, podczas których publiczność może odprężyć się przy muzyce klasycznej, filmowej czy musicalowej. Pałac zaprasza ponadto na liczne wystawy i przedstawienia. Niedziela, 21 lipca to rocznica wizyty króla Stanisława w Małej Wsi. Odwiedzający zobaczą m.in. wystawę poświęconą grójeckiej kolei oraz miniaturowe lokomotywy jeżdżące po ogrodach.
Miłośników muzyki poważnej i dobrego humoru, Pałac Mała Wieś zaprasza 1 września na występ Grupy MoCarta. Bilety na koncert można kupić na www.palacmalawies.pl.

Niewiele osób wie, że tak blisko Warszawy leży jeden z piękniejszych zabytków w Polsce, dostępny dla wszystkich odwiedzających. To właśnie takiego miejsca szukaliście, by naprawdę odpocząć. Zarezerwujcie pobyt w Pałacu Mała Wieś bezpośrednio na stronie www.palacmalawies.pl lub dzwoniąc na numer telefonu 782 40 40 40.

Nowa Oranżeria i glorietta to miejsce ślubów i wesel

Nowa Oranżeria i glorietta to miejsce ślubów i wesel

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Odpocznij w Pałacu Mała Wieś koło Warszawy!

Właściciele Pałacu przygotowali ofertę specjalną dla członków organizacji senioralnych oraz studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

⚫ Magiczny dzień w Pałacu Mała Wieś, to propozycja dla tych, którzy szukają krótkiego odpoczynku i wytchnienia od miejskiego zgiełku.
W pakiecie:
✔ spacer po obsypanych zielenią i kwiatami małowiejskich ogrodach,
✔ obiad w restauracji Stara Wozownia (przystawka, zupa i obiad),
✔ zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem (na tygodniu tylko dla grup zorganizowanych),
✔ popołudniowa herbata i deser w Herbaciarni lub restauracji.
Cena: 150 złotych za osobę

⚫ Wypoczynek jak za dawnych czasów, to oferta dla osób, które chcą zostać u nas na kilka dni i cieszyć się pysznym jedzeniem i pięknym krajobrazem.
W pakiecie (niedziela-wtorek):
✔ dwa noclegi w pokoju mieszczącym się w Domu Ogrodnika bądź w hotelu Spichlerz,
✔ śniadania, obiady i kolacje w Restauracji Stara Wozownia,
✔ zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem,
✔ spacery po pięknym ogrodzie francuskim i angielskim, wypożyczenie roweru w cenie, siłownia w plenerze.
Cena: 750 złotych za osobę
Możliwość wykupienia odprężających masaży i zabiegów w SPA. Konieczna rezerwacja przed przyjazdem.

⚫ Zwiedzanie Pałacu z przewodnikiem – sobota, niedziela i święto godzina 15.00. Bilety do kupienia w recepcji hotelu Spichlerz.

Kontakt:
Mała Wieś 40, 05-622 Belsk Duży
www.palacmalawies.pl
tel. 782 40 40 40

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds