Pomoc domowa – spektakl

Wrocławski Teatr Komedia zaprasza na nowy spektakl będący drugą częścią opowieści Nadii z „Boeing, Boeing”.

Na próbie prasowej „Pomocy domowej” było wesoło, a Wojtek Dąbrowski bardzo się zarzekał, że ma żonę. Tekst napisał Marc Camoletti a przekład Bartosza Wierzbięty jest zabawny. Komedia była wystawiana w Łodzi i spotkała się krytyką miejscowej prasy, jako mało ambitna. Ambitna może i nie jest, nie jest też grzeczna, jest za to śmieszna. I bardzo wzięta z życia. Anglicy kochają kryminały i polowania na lisy, Włosi kochają kobiety, a autorem scenariusza jest Włoch. Więc amory, małe kłamstewka, domowe negliże, piżamy, przewijają się przez scenę. Nie ma ukradkowych enigmatycznych spojrzeń zza wachlarza, jest wprost wesoło i kabaretowo. Wojtek Dąbrowski w roli czarusia Maxa i debiutująca na scenie Ilona Lewandowska świetnie się znaleźli w roli przypadkowych poza małżeńskich figli. Maxowi nie pozostają dłużna żona Jola (Katarzyna Skoniecka) i odpłaca pięknym za nadobne z Kornelem Sadowskim. Przypatruje się temu wszystkiemu Nadia i coraz to chowa do kieszeni banknot za chwile amnezji i zaniemówienia. Panowie na scenie są bardzo męscy, starają się błyskotkami, czułymi słówkami zaskarbić sobie wzajemność, panie niczym gwiazdy pokazują krągłości. Nadia (Dorota Wierzbicka-Matarrelli) w szlafroku jest uosobieniem cnót i moralności, ale kto powiedział, że bezinteresownie. Miłośnicy gry aktorskiej, będą podziwiali kunszt aktorek, zwolenników kabaretu zachwycą stroje i sprawność Wojtka Dąbrowskiego w ich zdejmowaniu.
Piękne kostiumy zaprojektowała Zofia de Ines, scenografia wrocławska ze Sky Towerem w tle Wojciech Stefaniak, muzyka Bartosz Pernal.

Spektakl trawa 120 minut. Na premierę 25 września, w piątek rano było jeszcze 5 miejsc ze zwrotów, na wcześniejsze przedstawienia bilety wyprzedane. Najbliższy spektakl, na który można kupić bilety dopiero 23 października. Chyba że dyrekcja teatru zmieni repertuar.

Rezerwacje pod LINKIEM

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Pomoc domowa Teatr Komedia Pomoc domowa Teatr Komedia Pomoc domowa Teatr Komedia Pomoc domowa Teatr Komedia

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds