obrazy nie zostały wyświetlone

Pomoc domowa – spektakl

Wrocławski Teatr Komedia zaprasza na nowy spektakl będący drugą częścią opowieści Nadii z „Boeing, Boeing”.

Na próbie prasowej „Pomocy domowej” było wesoło, a Wojtek Dąbrowski bardzo się zarzekał, że ma żonę. Tekst napisał Marc Camoletti a przekład Bartosza Wierzbięty jest zabawny. Komedia była wystawiana w Łodzi i spotkała się krytyką miejscowej prasy, jako mało ambitna. Ambitna może i nie jest, nie jest też grzeczna, jest za to śmieszna. I bardzo wzięta z życia. Anglicy kochają kryminały i polowania na lisy, Włosi kochają kobiety, a autorem scenariusza jest Włoch. Więc amory, małe kłamstewka, domowe negliże, piżamy, przewijają się przez scenę. Nie ma ukradkowych enigmatycznych spojrzeń zza wachlarza, jest wprost wesoło i kabaretowo. Wojtek Dąbrowski w roli czarusia Maxa i debiutująca na scenie Ilona Lewandowska świetnie się znaleźli w roli przypadkowych poza małżeńskich figli. Maxowi nie pozostają dłużna żona Jola (Katarzyna Skoniecka) i odpłaca pięknym za nadobne z Kornelem Sadowskim. Przypatruje się temu wszystkiemu Nadia i coraz to chowa do kieszeni banknot za chwile amnezji i zaniemówienia. Panowie na scenie są bardzo męscy, starają się błyskotkami, czułymi słówkami zaskarbić sobie wzajemność, panie niczym gwiazdy pokazują krągłości. Nadia (Dorota Wierzbicka-Matarrelli) w szlafroku jest uosobieniem cnót i moralności, ale kto powiedział, że bezinteresownie. Miłośnicy gry aktorskiej, będą podziwiali kunszt aktorek, zwolenników kabaretu zachwycą stroje i sprawność Wojtka Dąbrowskiego w ich zdejmowaniu.
Piękne kostiumy zaprojektowała Zofia de Ines, scenografia wrocławska ze Sky Towerem w tle Wojciech Stefaniak, muzyka Bartosz Pernal.

Spektakl trawa 120 minut. Na premierę 25 września, w piątek rano było jeszcze 5 miejsc ze zwrotów, na wcześniejsze przedstawienia bilety wyprzedane. Najbliższy spektakl, na który można kupić bilety dopiero 23 października. Chyba że dyrekcja teatru zmieni repertuar.

Rezerwacje pod LINKIEM

tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

Pomoc domowa Teatr KomediaPomoc domowa Teatr KomediaPomoc domowa Teatr KomediaPomoc domowa Teatr Komedia

Redakcja
Kategorie
Udostępnij