Porozmawiaj ze mną – kontynuacja „Moje córki krowy”

„Porozmawiaj ze mną” Kingi Dębskiej to kontynuacja powieści „Moje córki krowy” i o opowieść o czasie, o rodzinie, o relacjach.

Porozmawiaj ze mną nie jest zwykłą książką o dzieciństwie w Peerelu. To współczesna powieść obyczajowa, w której przeplatają się dwie narracje: czterdziestokilkuletniej sfrustrowanej aktorki oraz głos przeszłości – tej samej bohaterki, kiedy miała dwanaście lat. Obie, pełne swady, humoru i pikanterii, opisują otaczającą rzeczywistość i przeżycia Marty. Czasami dorosła Marta nawiązuje rozmowę z tą małą, można powiedzieć, że to dialog z wewnętrznym dzieckiem. Dojrzała kobieta boryka się z kryzysem w związku i stagnacją w karierze, a nastolatka przeżywa męki dorastania. W tle pojawia się współczesny świat celebrytów pokazany w krzywym zwierciadle lub pełen przygód świat dzieciństwa w peerelowskim bloku.

„Niesamowite, ile zdarzeń z dzieciństwa buduje nas na przyszłość. Czytam Kingę Dębską i myślę, ile dziecka we mnie zostało, ile z jego potrzeb, jak wiele marzeń nadal mam do zrealizowania.” Kinga Preis

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds