Porozmawiaj ze mną – kontynuacja „Moje córki krowy”

„Porozmawiaj ze mną” Kingi Dębskiej to kontynuacja powieści „Moje córki krowy” i o opowieść o czasie, o rodzinie, o relacjach.

Porozmawiaj ze mną nie jest zwykłą książką o dzieciństwie w Peerelu. To współczesna powieść obyczajowa, w której przeplatają się dwie narracje: czterdziestokilkuletniej sfrustrowanej aktorki oraz głos przeszłości – tej samej bohaterki, kiedy miała dwanaście lat. Obie, pełne swady, humoru i pikanterii, opisują otaczającą rzeczywistość i przeżycia Marty. Czasami dorosła Marta nawiązuje rozmowę z tą małą, można powiedzieć, że to dialog z wewnętrznym dzieckiem. Dojrzała kobieta boryka się z kryzysem w związku i stagnacją w karierze, a nastolatka przeżywa męki dorastania. W tle pojawia się współczesny świat celebrytów pokazany w krzywym zwierciadle lub pełen przygód świat dzieciństwa w peerelowskim bloku.

„Niesamowite, ile zdarzeń z dzieciństwa buduje nas na przyszłość. Czytam Kingę Dębską i myślę, ile dziecka we mnie zostało, ile z jego potrzeb, jak wiele marzeń nadal mam do zrealizowania.” Kinga Preis

Redakcja
Kategorie
Udostępnij

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.