obrazy nie zostały wyświetlone

Porozmawiaj ze mną – kontynuacja “Moje córki krowy”

“Porozmawiaj ze mną” Kingi Dębskiej to kontynuacja powieści “Moje córki krowy” i o opowieść o czasie, o rodzinie, o relacjach.

Porozmawiaj ze mną nie jest zwykłą książką o dzieciństwie w Peerelu. To współczesna powieść obyczajowa, w której przeplatają się dwie narracje: czterdziestokilkuletniej sfrustrowanej aktorki oraz głos przeszłości – tej samej bohaterki, kiedy miała dwanaście lat. Obie, pełne swady, humoru i pikanterii, opisują otaczającą rzeczywistość i przeżycia Marty. Czasami dorosła Marta nawiązuje rozmowę z tą małą, można powiedzieć, że to dialog z wewnętrznym dzieckiem. Dojrzała kobieta boryka się z kryzysem w związku i stagnacją w karierze, a nastolatka przeżywa męki dorastania. W tle pojawia się współczesny świat celebrytów pokazany w krzywym zwierciadle lub pełen przygód świat dzieciństwa w peerelowskim bloku.

“Niesamowite, ile zdarzeń z dzieciństwa buduje nas na przyszłość. Czytam Kingę Dębską i myślę, ile dziecka we mnie zostało, ile z jego potrzeb, jak wiele marzeń nadal mam do zrealizowania.” Kinga Preis

Kategorie
Tagi
Udostępnij