Powrót do zdrowia i sprawności w „Leśnej Polanie”

Centrum Opieki i Rehabilitacji „Leśna Polana” znajduje się w Rzęskowie k/Gryfic, w spokojnej, leśnej okolicy, w województwie zachodniopomorskim, w bezpośrednim sąsiedztwie Wielospecjalistycznego Szpitala „Medicam”. To nowoczesny, profesjonalny i komfortowy ośrodek łączący rehabilitację z całodobową opieką pielęgnacyjną, który jest doskonale przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych i stale leżących. Co istotne, „Leśna Polana” nie jest SPA ani sanatorium. Zajmuje się wyłącznie pacjentami potrzebującymi profesjonalnego wsparcia w procesie powrotu do zdrowia i sprawności tak fizycznej, jak i psychicznej.

Leśna Polana

“Leśną Polanę” tworzy kilka oddziałów: oddział intensywnej opieki i rehabilitacji po udarze/urazie mózgu; opieki i rehabilitacji w nowotworach mózgu i kręgosłupa; w śpiączce i stanach wegetatywnych oraz po operacjach chirurgicznych, ortopedycznych i neurochirurgicznych.
Profesjonalna kadra
W skład ponad 50-osobowego personelu „Leśnej Polany” wchodzi: kadra pielęgniarska wraz z zespołem opiekuńczym, kadra rehabilitacyjna, współpracujący z ośrodkiem lekarze specjaliści: neurolog (dyrektor medyczny ośrodka), ortopeda, chirurg, neurochirurg, okulista, dermatolog, interniści, a także dietetyk, neurologopeda, psycholog i terapeuci zajęciowi.
Toksyna botulinowa
W „Leśnej Polanie” wykonuje się również zabiegi ostrzykiwania toksyną botulinową u pacjentów zmagających z migreną, nadmierną potliwością (pachy, ręce), spastycznością poudarową lub pourazową kończyn dolnych i górnych. Konsultacje i zabiegi wykonuje wyłącznie lekarz neurolog Marta Bott-Olejnik.
Warunki pobytu
Pacjenci przebywają w pokojach dwuosobowych z łazienką, z elektronicznie sterowanymi łóżkami rehabilitacyjnymi z systemem przywoławczym, telewizją i bezpłatnym dostępem do internetu mając również do dyspozycji eleganckie lobby recepcji, saloniki pobytowe na każdym piętrze, przestronną jadalnię oraz taras zewnętrzny. Rehabilitacja odbywa się w dwóch salach ćwiczeń, w części przeznaczonej do zabiegów fizykalnych oraz sali hydroterapii. Przyjazne, naturalne otoczenie lasu jest doskonałym uzupełnieniem procesów terapeutycznych. Minimalny czas pobytu opiekuńczo-rehabilitacyjnego wynosi 2 tygodnie.
TURNUSY REHABILITACYJNE
Dla osób nie wymagających stałej opieki “Leśna Polana” organizuje szereg turnusów rehabilitacyjnych skierowanych na: rehabilitację ręki po udarze/urazie mózgu, rehabilitację chodu po udarze/urazie mózgu, rehabilitację mowy – turnus neurologopedyczny, rehabilitację w schorzeniach SM i chorobie Parkinsona, rehabilitację kręgosłupa z terapią manulaną oraz rehabilitację po urazie/zabiegu ortopedycznym.

lesna-polana-centrum-rehabilitacji_logo Opinie pacjentów i ich rodzin najlepiej świadczą o ośrodku. „Leśna Polana” może pochwalić się naprawdę świetnymi rekomendacjami dostępnymi na stronie www.leśnapolana24.pl, w internecie na rozmaitych forach i portalach oraz na Facebook, gdzie pokazywane jest codzienne życie ośrodka i jego pacjnetów.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds