Premiera w Teatrze Pieśń Kozła

Przez najbliższe 4 dni grudnia szczęśliwcy, którzy dostali bilety, będą mogli podziwiać nowe wystawienie wg „Burzy” Williama Szekspira.

Ubrani w czarne kostiumy tancerze i śpiewacy wiją się w tańcu niczym myśli w skołatanej głowie starca. Bo to opowieść o oszalałej wyobraźni Prospero- mówił na spotkaniu z dziennikarzami Grzegorz Bral. Spektakl jest zwierciadłem tego, co dzieje się we współczesnym świecie i tych zwierciadeł zobaczycie kilkanaście. Na scenie wystąpi 19 osób, aktorzy Teatru Pieśń Kozła i tancerze holenderskiej grupy INNE. Spektakl jest podzielony na kilkanaście poematów, to fragment jednego z nich zatytułowanego Moje dłonie, cytat:

„Korzenie człowieczeństwa odarte z czułości
Moja świadomość inwigilowana przez reklamy,
ciało, mowa oraz serca- na sprzedaż
Szacuję wartość mojego życia
Chciwość
Najcięższe wiezienie
w którym skazany i strażnik są jednym
Esencja ślepej samotności”
Tytuł przedstawienia „Wyspa”, reżyseria Grzegorz Bral, choreografia Ivan Perez, muzyka Jean Claude Acquaviva i Maciej Rychły, dramaturgia Alicja Bral.
Jeśli lubicie mocny, zaangażowany teatr współczesny, to warto wybrać się na to widowisko. Kiedy? Dopiero w przyszłym roku, bo na najbliższe grudniowe wystawienia biletów już nie ma.

 tekst i zdjęcie: Jerzy Dudzik

_DSC0362 _DSC0359 _DSC0361 _DSC0376 _DSC0381 _DSC0398

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds