Program Senioralni.Poznań 2016

Centrum Inicjatyw Senioralnych już po raz szósty zaprasza mieszkańców Poznania
do wspólnego zainaugurowania, trwającej cały październik, imprezy Senioralni.Poznań. W tym roku dzień inauguracji to jedocześnie Międzynarodowy Dzień Osób Starszych – spotykamy się 1 października w samo południe!

Senioralni.Poznań 2015

Nowością będzie miejsce inauguracji – Wolny Dziedziniec Urzędu Miasta Poznania – pięknie zagospodarowane, zielone miejsce na mapie naszego miasta (plac Kolegiacki). Organizatorzy zapewnią miejsca siedzące, a znajdująca się w krużgankach Cafe Misja – jedno z Miejsc Przyjaznych Seniorom i Partner inauguracji zaprosi seniorów do skorzystania z wybranej oferty z menu w promocyjnej cenie.
O godzinie 12.00, jak co roku, prezydent Miasta Poznania przekaże seniorom i seniorkom klucze do miasta, by tym samym przekazać Poznań we władanie najstarszym i najbardziej doświadczonym mieszkańcom. To także symboliczny gest docenienia obecności seniorów w miejskiej społeczności i wyraz wdzięczności za wszystko to, co wnoszą w życie młodszych pokoleń poznaniaków.
Jak co roku również, prezydent wręczy certyfikaty wyróżnionym w akcji Miejsce Przyjazne Seniorom firmom, instytucjom i organizacjom.

Po oficjalnej części inauguracji zaprosimy mieszkańców do udziału w tradycyjnym koncercie operetkowym „Operetka na jesień”, który przygotuje tenor – Bartosz Kuczyk. Tuż po koncercie wystąpi dla Państwa gwiazda – Andrzej Rybiński.

Podczas inauguracji wolontariusze i wolontariuszki rozdawać będą zgromadzonym
na dziedzińcu seniorom i seniorkom program wydarzeń Senioralnych. Organizatorzy mają nadzieję, że i w tym roku wykłady, warsztaty i różnorodne spotkania sprostają szerokim  i zróżnicowanym zainteresowaniom dojrzałych poznaniaków. Impreza potrwa do końca października.

Program znajdziecie również pod linkiem

KLIKNIJ TUTAJ

Redakcja
Kategorie
Tagi
Udostępnij