Srebrna droga to bestseller 2018 szwedzkiego rynku

Książka autorstwa Stiny Jackson sprzedała się w ponad 300 000 egzemplarzy i w 2018 została bestsellerem szwedzkiego rynku. Srebrna droga udowadnia, że nawet najstraszniejsza podróż musi mieć swój kres.

Autorka Stina Jackson (ur. 1983) pochodzi z miasteczka Skellefteå, z północnej Szwecji. Ponad dekadę temu przeniosła się do Denver w Kolorado, gdzie napisała swoją debiutancką powieść, słynną Srebrną Drogę. Bestsellerowa książka została opublikowana w 27 krajach i usytuowała autorkę na panteonie gwiazd nordyckiego suspensu.

Srebrna droga – opis i fragment

Srebrna droga - Stina Jackson

Trzy lata temu córka Lellego zaginęła w odległym zakątku północnej Szwecji. Każde kolejne wakacje Lelle spędza, jeżdżąc Srebrną Drogą, rozpaczliwie szukając utraconej córki, siebie samego i odkupienia. Tymczasem siedemnastoletnia Meja przyjeżdża z matką do niewielkiego miasteczka w nadziei na nowe życie. Jest w tym samym wieku, w jakim była córka Lellego, gdy doszło do tragedii. Dziewczyna jest u progu dorosłości. Nieświadoma, że w odciętym od świata miejscu czyhają na nią zagrożenia. Jesienny mrok z wolna spowija okolicę. Losy Lellego i Mei splatają się w dramatyczny i zarazem nieodwracalny sposób, choć oboje nigdy nie podejrzewaliby, że ich ścieżki się przetną.

Fragment książki: Nie zdejmując dłoni z pistoletu, przeszedł na palcach przez hol i minął kuchnię. Wytężał słuch, ale słyszał tylko szum krwi w uszach i własny oddech. Pachniało coraz intensywniej. Gdy obszedł róg, zobaczył światło lampy wydobywające się spod zamkniętych drzwi gabinetu. Kilka dłuższych kroków i stał z jedną rękę na klamce. Drugą, z pistoletem, uniósł do góry. Otworzył drzwi i skierował lufę w stronę cienia na ścianie.

Recenzje

– Poświęciłem cały weekend na Srebrną Drogę i nie mógłbym zakochać się w niej bardziej. Oddziałuje głęboko i choć wzbudza miriady emocji, to mroczna i bezwzględna lektura – Chris Whitaker.

– Zdumiewająca powieść. Wspaniale napisana i absorbująca bez reszty – Jo Spain.

Srebrna droga - Stina Jackson

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds