Sylwester z operą

Sylwester z operą

W normalnych czasach jedynym ze sposobów zaczynania Nowego Roku był sylwester z operą. Drogie bilety, wieczorowe stroje, kieliszek szampana i powrót do domu przed północą.

Sylwester z operą Teraz różne ograniczenia sanitarne wykluczyły taką możliwość. Teatry operowe proponują jednak transmisje online. To może uroczystej kolacji domówka. Szampan, wieczorowe stroje, komputer z internetem i sylwester z operą w domowych pieleszach. Plusem jest ogromny wybór spektakli. Można wybierać do woli w spektaklach i godzinach, a przecież są jeszcze koncerty udostępnione na You Tube z ubiegłych lat. Bogactwo muzyki.

Opera Wrocławska zaprasza  tutaj link widzów na sylwestrowo-noworoczny spektakl online. W programie trzy akty z różnych oper. Traviaty Giuseppe Verdiego, Cyganerii Giacomo Pucciniego oraz Napoju miłosnego Gaetano Donizettiego. Całość zostanie udostępniona widzom bezpłatnie w Sylwestra i Nowy Rok na kanale You Tube Opery Wrocławskiej.

Operowo także w NFM

Składany z różnych operowych utworów program zapowiada się interesująco. Na początek uwertura do opery Wilhelm Tell, chwilę później aria z Cyrulika sewilskiego, kawałek z Rycerskości wieśniaczej, coś z opery Tosca i wiele innych kawałków. Na zakończenie Lehár. Sporo się ostatnio  dzieje na internetowym kanale NFM . Dużo nowości znajdziecie na You Tube i Facebooku. Także te związane ze świętami.

To tyle z Wrocławia.

Opera Narodowa chce zacząć rok z wysokiego C link tutaj

W programie najsłynniejsze arie i ensemble Wolfganga Amadeusa Mozarta i Gioachina Rossiniego. Gwiazdy polskiej wokalistyki, chór, Orkiestra Teatru Wielkiego i maestro Patrick Fournillier. Zapowiada się niemal pojedynek na arie i uwertury dwóch muzycznych geniuszy, tytanów pracy.
Na początek uwertura do Cyrulika sewilskiego. Szczegóły tutaj

Tymczasem na świecie

Metropolitan Opera w tym tygodniu wyświetla spektakle z udziałem Luciano Pavarottiego. W Sylwestra z operą wypadło na „Trubadura” z udziałem legendarnego tenora. To raczej dla zwolenników nagrań w stylu „w starym kinie”.

Sylwester z operą Opera Komiczna Berlin na sylwestra przewidziała Opowieści Hoffmana, link tutaj

A może Traviata z Madrytu w maseczkach? Premiera odbyła się 14 listopada link tutaj

Jeśli wolicie gale operowe to może ta z Berlina link tutaj

Jak już rozsmakujecie się w muzyce z ubiegłych stuleci to polecam EuroArtsChannel na YT. Świetne relacje filmowe z koncertów i wydarzeń muzycznych.

Dla zwolenników szybszych rytmów i kankana Wesoła wdówka akt trzeci, link tutaj  Dla walcujących Zemsta nietoperza link tutaj Oba spektakle z polskimi napisami.

Młodzi wymyślili tańce w ciszy. Wkładają na uszy słuchawki i bawią się wspaniale. Nie wszyscy domownicy lubią wystawienia operowe, nie wszyscy kochają tenorów. Zatem może warto zainwestować w dobrej jakości słuchawki na nowy muzyczny rok?

A w Nowy Rok, chociaż nie wiadomo dlaczego nie mówimy w Mieczysława, skoro mówimy w Sylwestra, koncert filharmoników wiedeńskich program TVP2 godzina 12:15.

zabrał i zdjęciami urozmaicił Jerzy Dudzik

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds