Targi seniora, czyli seniorzy vs biznes

Targi seniora – polecamy konkretne sprawdzone wydarzenia i podpowiadamy jak przygotować się do udziału w nich. Przydatny szczególnie specjalistom, managerom planującym udział w tego typu eventach w 2016 r.

Targi Seniora

Targi Seniora – Wskazówka

Jeżeli planujesz udział w targach seniora, rozważ zatrudnienie energicznych seniorów jako wsparcie waszej targowej ekipy. Szczególnie może być to pomocne, jeżeli twój team jest jeszcze dość młody i nie ma dużego doświadczenia w kontaktach z osobami starszymi. Twoja senioralna drużyna złapie doskonały kontakt z rówieśnika i przestawi twoją ofertę w sposób zrozumiały dla innych seniorów. Przyglądaj się i ucz się, jak to się robi! Odradzam młode hostessy, które chyba czują się niekomfortowo na tego typu wydarzeniach, choć z pewnością znajdzie się wiele wyjątków od tej reguły.

Jak targowe wydarzenia widzi pierwsza seniorka Wrocławia?

W związku ze zbliżającymi się eventami, przypominam fragment rozmowy z dr Walentyną Wnuk, doradcą Prezydenta Wrocławia ds. Seniorów. Opowiada w jaki sposób seniorzy, ale także biznes i organizacje pozarządowe, powinny wykorzystać ten czas, aby procentował przez cały rok.

(…) Jaką rolę znajduje Pani dla Targów Seniora?
Walentyna Wnuk: Targi powinny prezentować szeroko rozumianą ofertę produktów i usług dla seniorów, jakie są dostępne w mieście i nie tylko. Obecne mechanizmy rynkowe powodują, że w kolejnych latach będziemy mieli tę ofertę coraz bogatszą. Ludzie myślą w kategoriach biznesu i mają tu biznes do zrobienia. Wydaje mi się, że targi mogłyby, obok oferty biznesowej, prezentować dorobek samych seniorów: rękodzielnictwo, rzemiosło itp. Dobrze byłoby, gdyby targi umożliwiły seniorom, którzy borykają się z pewnymi trudnościami ekonomicznymi, na komercjalizację tych prac i wyprowadzenie ich z roli pięknych upominków do roli źródła wsparcia finansowego. Poza tym rękodzieło ma szerszy wymiar: psychologiczny i medyczny. Jest z powodzeniem stosowane jako stymulacja intelektualna, forma rehabilitacji i terapii.

Fragment wywiadu pt.: Jak świętować mamy? Gazeta Senior (wcześniej „Czerwony Portfelik Senior”), Wrocław, wrzesień-październik 2012

A gdzie się wybrać?

Viva Seniorzy to VII edycja Targów Aktywni 50+.Poznań.

Aktywni 50+ to dotychczas największa targowa impreza w Polsce organizowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. VII edycji będzie towarzyszyć odświeżona forma. W tym roku odbędzie się pod nową nazwą „Viva Seniorzy”. Wydarzenie rozpocznie się 22 kwietnia i potrwa dwa dni (piątek, sobota). Hasłami przewodnimi będą aktywność, zdrowie oraz profilaktyka. „Gazeta Senior“ zawsze obejmowała to wydarzenie patronatem medialnym, a w czasie targów kolportowane było wydanie specjalne „Gazety Senior“. Wkrótce zdradzę jaką niespodziankę zaplanowaliśmy w tym roku.

Więcej: http://www.vivaseniorzy.pl/pl/

II Targi Aktywnego i Zdrowego Seniora w Łodzi.

To II edycja Targów Aktywnego i Zdrowego Seniora, która odbędzie się w dniach 20 – 21 maja 2016 r. Wydarzenie połączone jest z hucznie obchodzonymi łódzkimi Senioraliami, które koordynują nasi przyjaciele z Zespołu ds. Seniorów UM Łódź. Ciekawostka: bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich seniorów podczas Senioraliów wpływa bardzo pozytywnie na frekwencję.

Więcej: http://www.taizs.pl/

fot. Materiały prasowe MTP, Aktywni 50+ 2015.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds