Tygrysy i inne koty w jesiennym słońcu

Tygrysy i inne koty w jesiennym słońcu

Tygrysy urządziły sobie legowisko od południowej strony wybiegu i wygrzewają się w słońcu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Tygrysy na wybiegu

Tygrysy

coś myśli ryś, fot.© Jerzy Dudzik

Kiedy przychodzicie w słoneczny dzień do wrocławskiego ZOO, to zajrzyjcie do tygrysów. Ostatnio wylegują się od południowej strony tej od szyb i alejki. Mrużą oczy, przeciągają się rozkosznie. Aż chciałoby się pogłaskać. Całe szczęście, że oddziela nas gruba szyba. To już ostatnie ciepłe dni w tym roku. Za tydzień, dwa będziemy raczej wchodzili do Afrykarium.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Żbiki

Jesień to dobry czas, by zajrzeć na wybieg żbików. Ubyło już trochę liści i więcej światła dociera do zwierzaków. Łatwiej sfotografować te takie trochę większe mruczusie. Zwykle siedzą sobie na swoim ulubionym pniu i dbają o futerko.

Rysie

Tuż obok mieszkają sobie rysie. Czasami schodzą ze swoich platform na drzewach, by przekąsić małe co nieco. Jednak zwykle trzeba chwilę postać, by wypatrzyć, co robią kotki z pędzelkami na uszach. Sami wiecie, że koty jak mają na coś ochotę, to tak robią. Tak samo rysie, jak mają ochotę, to nawet przysiądą sobie tuż przy szybie. Dla publiczności to wyśmienita okazja, by zrobić sobie selfi z rysiem.

Spacerkiem idziemy do panter

Tygrysy

Młody kotek, pantera śnieżna, fot.© Jerzy Dudzik

W wybudowanych na nowo wybiegach od kilku lat mieszkają obok siebie pantery mgliste i pantera śnieżna z potomstwem. Mama pantera leży sobie pod nawisem skalnym i pilnuje, co też robi młode. Pantery śnieżne żyją w około 20 siedliskach w Azji, między innymi w Himalajach. Uznaje się je tak jak tygrysy za narażone na wymarcie. Dlatego każde narodziny to radość dla przyrodników chroniących przyrodę. Udało się też zobaczyć panterę mglistą. Siedziało sobie tyłem do widzów i machała ze zniecierpliwienia ogonem. Możemy jeszcze sprawdzić, czy tygrysy dalej wylegują się w słońcu. To tuż blisko wyjścia.

Mówią, że koty są skryte. Widać teraz jesienią doszły do wniosku, że pora przewietrzyć futerko. Może już pora pozbyć się letnich włosów i wytworzyć zimowy podszerstek.

Oczywiście dla stałych bywalców ogrodu zoologicznego we Wrocławiu są przygotowane roczne karnety, dla wrocławskich podatników spore ulgi. Wszystko o biletach znajdziecie tutaj .  Przypominamy seniorzy 75+ pobierają darmowy bilet w Punkcie Obsługi Klienta, posiadacze Wrocławskiej Karty Seniora w czwartki tylko 10 złotych.

Sporo maluchów bryka po wrocławskim ZOO

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds