Zadbaj o jesień życia – ubezpieczenia dla Seniorów

Zadbaj o jesień życia – ubezpieczenia dla Seniorów

Listopad i jesienna pora roku sprawiają, że jesteśmy bardziej refleksyjni – nie tylko wspominamy naszych zmarłych, którzy odeszli, ale częściej zastanawiamy się na przemijaniem i upływem lat. Przy tej okazji warto także pomyśleć o naszych najbliższych seniorach. Oni bowiem wymagają szczególnej troski, by jak najdłużej mogli cieszyć się dobrym zdrowym, a nas swoim towarzystwem. Jak się tym zająć? Można wspomóc się ofertą SALTUS Ubezpieczenia.

Materiał reklamowy Saltus Ubezpieczenia

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Grobami naszych najbliższych najczęściej opiekują się seniorzy. Warto więc zaoszczędzić im niepotrzebnych stresów, kiedy dojdzie do zniszczenia czy dewastacji miejsca pochówku, i zadbać o jego ubezpieczenie. Najłatwiej to zrobić wybierając polisę Mój Dom w SALTUS Ubezpieczenia, która daje dodatkową możliwość objęcia ochroną nagrobków bliskich. Dzięki niej można liczyć na środki, które pozwolą przeprowadzić kosztowną naprawę.

Dom seniora

Jednak podstawą polisy Mój Dom jest ubezpieczenie mieszkania lub domu, które obejmuje szkody powstałe w wskutek zdarzeń losowych takich jak np.: pożar, uderzenia pioruna, wybuch, huragan czy skutki powstałe bezpośrednio podczas akcji gaśniczej lub ratowniczej. Do podstawowego zakresu polisy Mój Dom można dokupić dodatkowe opcje, które będą obejmowały ochronę ruchomości domowych. Dotyczy to sprzętu elektronicznego czy kuchennego, ale także stałych elementów, np. podłogi, drzwi, meble wbudowane na stałe czy zabudowa kuchenna. Jest także opcja rozszerzenia ochrony o antyki, dzieła sztuki i cenne kolekcje. Dodatkowo ubezpieczyć można także architekturę ogrodową – ławki, fontanny czy elementy oświetlenia zewnętrznego, a także okna i szyby w domu od pęknięcia i stłuczenia. Polisę można rozszerzyć o ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rozboju. Mój Dom daje także możliwość dodatkowego ubezpieczenia domku letniskowego, budynków gospodarczych czy altany ogrodowej.

OC i pomoc w domu

Ważnymi opcjami ubezpieczenia mieszkaniowego w SALTUS Ubezpieczenia jest także OC w życiu prywatnym, które sprawdza się, gdy nasz senior nieumyślnie wyrządzi szkodę na osobie trzeciej. Może to być np. zalanie mieszkania sąsiada czy zanieczyszczenie spowodowane przez zwierzęta domowe. Dzięki tej opcji senior nie musi pokrywać szkód ze swojej niewielkiej emerytury czy renty, bo zajmie się tym ubezpieczyciel.

Szczególnie pomocny dla starszej osoby będzie dodatkowy pakiet „Assistance w Domu”. Jest to szereg usług fachowców, którzy pomogą w razie usterek, np. cieknącej rury, awarii instalacji elektrycznej albo zacinającego się zamka w drzwiach. Dzięki temu rozwiązaniu usunięciem awarii zajmie się ubezpieczyciel, przysyłając właściwego fachowca.

Życie seniora

Seniorzy wymagają także szczególnej dbałości o zdrowie. Są bardziej narażeni na infekcje czy inne dolegliwości wymagające opieki specjalisty. Szubki kontakt z lekarzem jest wiec bardzo ważny, a niestety nie zawsze jest możliwy w ramach świadczeń NFZ. Jest jednak rozwiązanie – to ubezpieczenie SALTUS – Moje ŻYCIE, które w zależności od wariantu daje ochronę tylko ubezpieczonemu lub wspólnie z partnerem. Jest to ubezpieczenie na życie, dzięki któremu wypłacane się środki ubezpieczonemu lub uposażonemu w przypadku śmierci lub pobytu w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

Powrót do zdrowia

W ramach tego ubezpieczenia uzyskuje się także pakiet assistance, który jest ważnym wsparciem w powrocie do zdrowia po zaistnieniu nieszczęśliwego wypadku. To m.in. pomoc w realizacji konsultacji lekarskich oraz specjalistycznych badań lekarskich i zabiegów medycznych, organizacja procesu rehabilitacyjnego po pobycie w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku, a także dostawa sprzętu rehabilitacyjnego oraz organizacja i pokrycie kosztów dostosowania mieszkania dla osób z dysfunkcjami narządów ruchu czy organizacja i pokrycie kosztów pobytu w sanatorium. Warto pamiętać, że w ramach Ubezpieczenia SALTUS – Moje ŻYCIE seniorzy mają dostęp do niemal 900 placówek medycznych, 600 placówek rehabilitacyjnych i ponad 100 firm transportu medycznego w całej Polsce.

Warto pamiętać, że ubezpieczenie posiada opcję „Dla Ciebie i Twojej Rodziny”, w ramach której ochroną objęty jest ubezpieczony oraz jego dziecko i małżonek, ale także rodzice i teściowie. Dzięki tej opcji sami możemy zadbać o bezpieczeństwo najstarszych członków rodziny.

Pełen zakres ubezpieczeń SALTUS Ubezpieczenia dostępny jest w placówkach Spółdzielczych Kas na terenie całego kraju. Pracownicy oddziałów przedstawią ofertę ubezpieczeniową i wyjaśnią różne jej warianty.

Saltus ubezpieczenie na życie

Reklama

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds