3 korzyści, jakich dostarcza karta kredytowa, a których z pewnością nie znałeś!

3 korzyści, jakich dostarcza karta kredytowa, a których z pewnością nie znałeś!

Wygoda dokonywania płatności kartą, czy to debetową, czy też kredytową, jest nie do przecenienia. Jednak okazuje się, że korzystanie z karty kredytowej dostarcza jeszcze więcej korzyści. O niektórych z nich pewnie słyszałeś. Inne mogą Cię zaskoczyć. Oto wybrane z nich, które z pewnością przysłużyły się rosnącej popularności kart. A jednym z najważniejszych faktów dotyczących takiego rozwiązania jest ten, że po kartę kredytową wcale nie musisz wybierać się do banku.

1. Zero formalności. O kartę możesz zawnioskować online. Zostanie Ci dostarczona w ciągu 48 godzin

Skąd ten brak skomplikowanych formalności przy wnioskowaniu o kartę kredytową? Otóż chodzi tutaj o pozabankową kartę, czyli tę, którą wydają klientom pozabankowe instytucje finansowe. Tutaj składasz wniosek o wydanie karty przez internet, korzystając z formularza udostępnionego w serwisie właśnie takiej instytucji. Obecnie chyba najpopularniejszym rozwiązaniem w tym zakresie jest karta kredytowa online AXI. Otrzymasz ją w ciągu 48 godzin od złożenia wniosku. Wprost do domu dostarczy Ci ją kurier. Sama weryfikacja wnioskodawcy przebiega do tego wyjątkowo szybko i sprawnie, bowiem telefonicznie. Jeśli porównać to ze skomplikowanymi procedurami banków, opcja z pozabankową kartą kredytową okazuje się szczególnie atrakcyjna.

2. Korzystając z karty kredytowej zyskujesz niezależność i… oszczędzasz!

Wspomniana już karta kredytowa online AXI to rozwiązanie, które zapewnia niezależność – od banków, instytucji finansowych, czy też… członków rodziny, którzy czasem wspierali nas szybką pożyczką. W tym przypadku masz dostęp do dodatkowych środków pieniężnych zawsze, kiedy zajedzie taka potrzeba. Niespodziewany większy wydatek, bowiem właśnie zepsuła się pralka i koniecznie trzeba zakupić nową? Możesz zapłacić za zakup wygodnie kartą kredytową. Co ważne, płatności kartą kredytową, zwłaszcza w internecie, wiążą się często z możliwością skorzystania z atrakcyjniejszych ofert lub specjalnych, niższych cen.

Karta daje dodatkowo możliwość stałego śledzenia aktualnej wysokości zobowiązania oraz monitorowania wydatków. Wygodnym rozwiązaniem jest także odnawialny limit, który pozostanie do Twojej dyspozycji, zaraz po tym jak spłacisz bieżące zobowiązanie.

3. Karta kredytowa to doskonały wybór dla ludzi młodych

Dlaczego? Bowiem w ten sposób najłatwiej zbudować dobrą historię kredytową i doskonały profil kredytowy. Te dwa aspekty są niezwykle istotne dla instytucji finansowych. Jeśli myślisz o zbudowaniu stabilnej pozycji finansowej i chcesz być niezależny, korzystanie z karty kredytowej może Cię w tym skutecznie wesprzeć. To również wyraźny sygnał dla ludzi młodych, którzy na tym etapie życia nie są zbyt wiarygodni finansowo, np. dla banków. Korzystając z karty, tj. płacąc za produkty i usługi kupowane online, za wynajęcie samochodu, czy rezerwację hotelową, zdecydowanie łatwiej zgromadzą oni pozytywną historię kredytową.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds