44 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

44 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Bilety na 44 Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu już od najbliższej soboty 10 lutego.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

44 Przegląd Piosenki Aktorskiej

Tegoroczny przegląd będzie odrobinę retrospektywny. Cezary Studniak dyrektor artystyczny przeglądu postanowił spojrzeć wstecz. To będzie takie trochę wspominanie, przypominanie. Teatr i piosenki od zawsze mają sporą siłę oddziaływania na widzów. A w Capitolu we Wrocławiu na teatr zaangażowany zawsze jest miejsce. Zatem będą Wasowski, Grechuta, Dylan w nowej odsłonie. Już wiadomo co i kiedy, a nawet gdzie. Ogromny trud skoordynowania takiej ilości wydarzeń artystycznych powoli dobiega końca i teraz twórcy czekają na oklaski zachwyconej wrocławskiej publiczności. Jak co roku będzie Gala i Koncert Finałowy, choć tym razem Gala na początku całej imprezy.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Program

Na stronie Przeglądu jest już dostępny pełen program. Tutaj link Każdy spektakl posiada krótką notę od autorów, oraz datę i miejsce wystawienia. Są też nazwiska twórców. Można wybierać wśród aktorów i artystów znanych i takich, którymi zachwycają się nieliczni. Przy takiej ilości wydarzeń nie sposób zobaczyć wszystkiego. A przecież wieczorami jeszcze będzie działał Klub festiwalowy. Dla wielu to właśnie na Scenie Restauracja odbywają się najważniejsze wydarzenia. Nocne życie w stylu artystycznej bohemy i te wspomnienia następnego dnia.

Nurt OFF

To wyjątkowe wydarzenia. Szokujące tytuły, treści często obrazoburcze. Zawsze zostaje coś do przemyślenia po spektaklach z tego nurtu. Jak to w teatrze spektakle opowiadają o nas, o naszych wadach i zaletach. Czy teatr powoduje, że jesteśmy lepsi? Kto to jest w stanie sprawdzić.

Warte zainteresowania na 44 PPA

Reżyser Jakub Skrzywanek przygotował na Galę „Człowiek z papieru. Antyopera na kredyt”. Będzie trochę z Wajdy i trochę z Brechta. Wystąpią Ralph Kamiński i Julia Wieniawa.
„Gdziekolwiek / Wibracje na temat Grechuty” przygotował Mariusz Kiljan.
„Chrapy primadonny admirować trza” spektakl – oprowadzanie po Pawilonie Czterech Kopuł.
„Ben Caplan: Hold On!” folkowy koncert pełen zaangażowania, by się nie spinać w dążeniu do totalnego luzu.
„Karolina Czarnecka: Freak show”. W 2014 wygrała PPA piosenką „Hera koka hasz LSD”. I od tamtej pory nie przestaje wzbudzać kontrowersji. Na scenie często jak w życiu pojawiają się treści, które wśród „osób kulturalnych” są nie do przyjęcia.
„Dylan.pl: No, jak to jest? – piosenki Boba Dylana” śpiewane przy różnych okazjach łączy jedno, piosenki mają tekst. I o tym będzie ten spektakl, w którym wystąpi między innymi Muniek Staszczyk.

Oczywiście oferta jest tak duża, że każdy znajdzie sobie treści, którymi jest zainteresowany.

Przegląd Piosenki Aktorskiej w tej formule zyskuje na popularności. Bilety znikają błyskawicznie. Dlatego decyzje trzeba podejmować szybko. Nie ma co zwlekać.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera

Cykl „Wojna” Artura Grottgera w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds