Aparaty słuchowe wewnątrzuszne ITE – poznajemy ich zastosowanie w praktyce i sposoby pielęgnacji

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne ITE – poznajemy ich zastosowanie w praktyce i sposoby pielęgnacji

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne zapewniają dyskretne i skuteczne wsparcie słuchu. Cechują się odpowiednim dopasowaniem do kształtu i wielkości ucha i mniejszymi rozmiarami, jednak niemniejszą skutecznością, w porównaniu z tradycyjnymi aparatami noszonymi za uchem. Czym jeszcze się charakteryzują i jakie są ich główne zalety? Sprawdź.

Materiał reklamowy Signia

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Co to są aparaty słuchowe ITE?

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne https://www.signia.net/pl-pl/local/pl-pl/aparaty-wewnatrzuszne/znane jako ITE (ang. In-The-Ear), to zaawansowane urządzenia wspomagające słuch, zaprojektowane tak, aby komfortowo zmieścić się w kanale słuchowym. Dzięki unikatowej konstrukcji doskonale dopasowują się do kształtu ucha, zapewniając maksymalny komfort użytkowania. Aparaty ITE wyposażone są w mikrofony, głośnik oraz wzmacniacz, gwarantując odpowiedni sygnał akustyczny skierowany bezpośrednio na błonę bąbelkową. Miniaturowe rozmiary i maksymalna wydajność sprawia, że aparat słuchowy wewnątrzuszny jest doskonałym wyborem dla walczących z niedosłuchem.

Dyskretne aparaty słuchowe wewnątrzuszne i ich główne zalety

Dyskrecja to jedna z głównych zalet aparatów słuchowych wewnątrzusznych. Dzięki subtelnemu umieszczeniu w kanale słuchowym są one praktycznie niewidoczne dla otoczenia, co bywa kluczową zaletą wśród osób borykających się z niedosłuchem. Umieszczenie wewnątrz ucha w pobliżu błony bąbelkowej, umożliwia wykorzystanie naturalnych właściwości małżowiny usznej, co poprawia wrażenie z odbioru dźwięku.

Zastosowanie aparatów słuchowych ITE

Aparaty słuchowe ITE przeznaczone są dla osób z różnym stopniem ubytku słuchu od lekkiego po ciężki. Sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy na dyskretnym, jednak skutecznym wsparciu słuchu. By jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez aparat wewnątrzuszny, należy skorzystać z porady protetyka słuchu, który pomoże dobrać odpowiedni aparat do indywidualnych potrzeb użytkownika.

Jak dbać o aparaty wewnątrzuszne?

By w pełni oraz jak najdłużej cieszyć się funkcjonalnością aparatu wewnątrzusznego, niezbędne jest regularne czyszczenie go, mające na celu usunięcie woskowiny oraz innych zanieczyszczeń z powierzchni urządzenia. Do pielęgnacji aparatu słuchowego wewnątrzusznego warto używać delikatnych, suchych ściereczek oraz alkoholu izopropylowego. Ważne, by chronić aparat przed wilgocią czy ekstremalnymi temperaturami, a także nie dopuścić do dostania się żadnych płynów do wnętrza urządzenia, np. do komory baterii, gdyż mogłoby to spowodować poważne uszkodzenia sprzętu.


To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Aparaty słuchowe są przeznaczone do poprawy słyszenia u osób z ubytkiem. Akcesoria i aplikacje do aparatów słuchowych są przeznaczone do używania z aparatami słuchowymi.
Producent: WSAUD A/S
Podmiot prowadzący reklamę: Sivantos Sp. z o.o


 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds