Alior Bank z pomocą Mądrej Babci uczy seniorów bankowania online (VIDEO)

Alior Bank z pomocą Mądrej Babci uczy seniorów bankowania online (VIDEO)

Jak sprawdzić stan konta, zapłacić przelewem rachunki albo zrobić zakupy online? – m.in. tego będą mogli nauczyć się internauci śledzący bloga „Mądra Babcia”. Teraz, gdy szczególnie ważne jest, aby seniorzy zachowali wszelkie środki bezpieczeństwa i zostali w domu, jego autorka rusza z cyklem filmów edukacyjnych pt. „Babcia na bank”. Projekt realizowany jest pod patronatem Alior Banku.

Bankowanie z Mądrą Babcią bez wychodzenia z domu

W odpowiedzi na panującą pandemię, Beata Borucka – autorka bloga „Mądra Babcia”, w swoich kanałach społecznościowych rozpoczęła autorski program „Babcia w domu”. Ma on inspirować seniorów do aktywnego spędzania czasu podczas kwarantanny. W ramach projektu autorka proponuje podnoszenie praktycznych umiejętności, które umożliwią osobom starszym poruszanie się w wirtualnym świecie, a tym samym ułatwią im codzienne funkcjonowanie. Wśród potrzeb zaobserwowanych u widzów i czytelników bloga znalazła się chęć korzystania z internetowego konta bankowego. Bankowość cyfrowa umożliwia bowiem realizację wielu czynności bez wychodzenia z domu. W ramach programu powstał więc cykl porad związanych z finansami osobistymi „Babcia na bank”.

Pierwszy odcinek cyklu obejrzycie tutaj:

Babcia na Bank odc. 1

Dziewczyny ! ? Dzisiaj startujemy z nową ścieżką "Babcia na Bank". Razem z ekspertem Alior Bank SA sprawnie wejdziemy w świat finansów w sieci. Dzisiaj wiele ciekawostek na dobry początek! Nie może Was zabraknąć ?To wszystko o czym będziemy mówić jest też na stronie➡ www.aliorbank.pl/babcia-na-bank#babcianabank #babciawdomu

Opublikowany przez Mądrę Babcią Poniedziałek, 27 kwietnia 2020

Kolejne odcinki dostępne będą na FanPageu Mądrej Babci: https://www.facebook.com/madrababcia/

Alior Bank jest jego partnerem i odpowiada za wsparcie merytoryczne w przygotowaniu ścieżki tematycznej odpowiadającej na potrzeby seniorów.

Szczególnie dla zdrowia i bezpieczeństwa osób starszych konieczne jest, aby zachowali oni wszelkie środki ostrożności i w miarę możliwości pozostawali w domach. Zamknięcie w czterech ścianach nie musi jednak oznaczać straconego czasu. Warto wykorzystać go na rozwijanie nowych umiejętności oraz zdobywanie wiedzy, która będzie przydatna również po zakończeniu kwarantanny mówi Michał Wójcik, Dyrektor Marketingu Alior Banku

Z przeprowadzonego przez nas badania wynika, że co trzecia osoba po sześćdziesiątce nie korzysta z bankowości internetowej z powodu braku wiedzy. Mamy nadzieję, że zainicjowane przez Mądrą Babcię działanie rozwinie kompetencje cyfrowe wśród osób starszych  – dodaje.

Bezpieczne zakupy przez internet i nie tylko

Program „Babcia na bank” ma charakter edukacyjny. Jego celem jest przekazanie praktycznych informacji o bankowości internetowej i mobilnej. Oprócz poznania podstawowych funkcji systemu transakcyjnego i aplikacji mobilnej, widzowie poznają najważniejsze zasady bezpiecznego bankowania w sieci. W programie przewidziano m.in. naukę opłaty rachunków, zakupów przez internet oraz korzystania z karty płatniczej. Filmy będą publikowane co tydzień na kanale YouTube „Mądra Babcia”.

– Okazało się niespodziewanie, że polscy seniorzy potrzebują wsparcia w wielu dziedzinach codziennego funkcjonowania. Dzisiaj, kiedy ta grupa jest najbardziej narażona na zachorowanie, pomoc seniorom w wielu obszarach jest już nie tyle dobrą wolą, a wielką odpowiedzialnością społeczną. To jest chwila prawdy nie tylko dla nas, jako ludzi, mediów czy społeczności w sieci, ale też dla  firm i organizacji, mających w swojej misji pomaganie – tłumaczy Beata Borucka, „Mądra Babcia”.

– Dzięki takiemu partnerowi, jak Alior Bank otrzymujemy  wsparcie merytoryczne w e-finansach, co jest jedną ze słabszych kompetencji osób starszych. Ścieżka tematyczna „Babcia na bank”, ma ułatwić seniorom poruszanie się w zawiłościach bankowości i płatnościach internetowych, aby móc regulować zobowiązania i robić zakupy nie wychodząc z domu – dodaje autorka bloga.

Alior Bank konsekwentnie podejmuje działania na rzecz walki z cyfrowym wykluczeniem osób starszych. Jedną z takich inicjatyw były warsztaty dla seniorów przeprowadzone w zeszłym roku. W ramach programu pilotażowego eksperci banku uczyli klientów 60+, jak bezpiecznie zarządzać finansami online. Osoby starsze pod okiem doradców bankowych, w teorii i praktyce dowiedziały się, jak obsługiwać kanały cyfrowe banku.

#TerazTwojaKolej

Teraz, bank rusza z kampanią społeczną #TerazTwojaKolej, która będzie skierowana do obecnych klientów banku, a także komunikowana w social mediach. Jej celem również będzie aktywizacja seniorów.

To grupa, której próżno szukać w internecie, planujemy dotarcie do nich poprzez działania skierowane do odbiorców pośrednich – dzieci, wnuków, sąsiadów. Chcemy zainspirować młodych ludzi do wsparcia osób starszych z ich najbliższego otoczenia, które nie potrafią posługiwać się nowymi technologiami i bankowością cyfrową. To przecież nasi rodzice i dziadkowie są dla nas największym wsparciem i niezależnie od sytuacji służą radą i dobrym słowem. Czas, aby role się odwróciły – teraz my zatroszczmy się o nich – dodaje Michał Wójcik, Dyrektor Marketingu Alior Banku.

Szczegóły na stronie #TerazTwojaKolej

 

Informacja prasowa Partnera serwisu

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds