#BabcieDlaUkrainy. Akcja polskich babć dla dzieci z Ukrainy! Sprawdź, jak dołączyć!

#BabcieDlaUkrainy. Akcja polskich babć dla dzieci z Ukrainy! Sprawdź, jak dołączyć!

Najsłynniejsza babcia w Polsce – Beata Borucka – znana w sieci jako Mądra Babcia organizuje akcję, która ma zachęcić polskie babcie do pomocy przy opiece nad dziećmi uchodźców z Ukrainy. Projekt „Polskie babcie dla dzieci z Ukrainy” to inicjatywa polegająca na zorganizowaniu wsparcia i pomocy dzieciom ukraińskich uchodźców. Dzięki akcji można zostać „przyszywaną” babcią na czas adaptacji rodzin i dzieci do nowej sytuacji i otoczenia.  

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

#BabcieDlaUkrainy

– Największymi ofiarami tej tragedii są oczywiście dzieci, dla których wydarzenia ostatnich dni są ogromną traumą. Tym dzieciom potrzebny jest teraz spokój, troska, cierpliwość, ciepło i poczucie bezpieczeństwa, a ich matkom chwila oddechu. Jako babcia trojga wnucząt oraz liderka ponad 300 tysięcy polskich babć wpadłam na pomysł, abyśmy zostały „przyszywanymi” babciami dla tych przerażonych i zalęknionych dzieci. – mówi pomysłodawczyni projektu, blogerka Beata Borucka znana, jako Mądra Babcia.

W akcje polskich babć zaangażowali się twórcy aplikacji SeniorApp, łączącej potrzebujących i chętnych do pomocy z całej Polski. – Tworząc naszą aplikację, chcieliśmy ułatwić życie seniorom – każdy z nich może za jej pośrednictwem znaleźć opiekuna, który będzie świadczył usługi porządkowe, opiekuńcze czy medyczne. W obecnej sytuacji role się zmieniają – dziś to seniorzy mogą ułatwić życie uchodźcom, pomagając im odnaleźć się w naszym kraju po ciężkich przeżyciach. Nie wahaliśmy się ani chwili, aby dostosować nasza aplikację do obecnej sytuacji i potrzeb wsparcia uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy. W ciągu 24 godzin stworzyliśmy w aplikacji takie miejsce kontaktu, przygotowaliśmy materiały informacyjne i zorganizowaliśmy centrum informacyjne w językach polskim, ukraińskim i rosyjskim. Jesteśmy dumni z tego, że pomagamy i możemy być współtwórcami tak potrzebnej akcji – mówi Przemysław Mroczek, współzałożyciel platformy SeniorApp.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

SeniorApp z zakładką Babcie dla Ukrainy

W aplikacji mobilnej oraz na stronie internetowej SeniorApp dostępna jest już dodatkowa zakładka „Babcie dla Ukrainy”, działająca w trzech językach: polskim, ukraińskim i rosyjskim. Umożliwia ona rejestrację każdej osoby chcącej zostać „przyszywaną” babcią oraz rejestrację, osób chcących skorzystać z takiej opieki. Pod numerem 727-207-020 uruchomiona została infolinia z konsultantami porozumiewającymi się w języku polskim, ukraińskim oraz rosyjskim, którzy chętnie wyjaśnią szczegóły i pomogą w skorzystaniu z usługi.

– System rejestracji w aplikacji SeniorApp jest skonstruowany, tak aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno chętnym do pomocy babciom, jak i dzieciom branym pod opiekę. Wystarczy pobrać aplikację w sklepach Google Play i App Store lub zalogować się na stronie internetowej www.seniorapp.pl. Podczas rejestracji użytkownik podaje jedynie imię, nazwisko oraz numer telefonu, dzięki czemu zostawia minimalną ilość danych wrażliwych. Dokładniejsze informacje podawane są podczas zgłaszania się do roli opiekuna, tak by jego lokalizacja była widoczna dla osób chcących skorzystać z babcinej opieki. W obydwu przypadkach wymagamy szczegółowych danych, identyfikujących osoby, fotografii, a także stosujemy potwierdzenie tożsamości poprzez system bankowy. Zrobiliśmy wszystko, aby każdy czuł się bezpiecznie. – mówi Igor Marczak, współtwórca aplikacji Seniorapp.

– Dzięki mediom społecznościowym, portalom internetowym, prasie i telewizji możemy dotrzeć z naszym babciowym sercem do starumatyzowanych dzieci z Ukrainy – mówi pomysłodawczyni projektu, blogerka Beata Borucka znana, jako Mądra Babcia.

Źródło: Informacja Prasowa Mądra Babcia


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Mądry babcing – Beata Borucka o byciu mądrą babcią

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds