Ćwiczenia w domu czy na siłowni – co będzie dla Ciebie lepsze?

Ćwiczenia w domu czy na siłowni – co będzie dla Ciebie lepsze?

Wraz z początkiem nowego roku rozważasz zakup karnetu na siłownię, ale wciąż nie jesteś do końca przekonany, czy forma aktywności w towarzystwie innych będzie dla Ciebie odpowiednia? A może to ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu lepiej się sprawdzą? W rozwiązaniu tego dylematu pomoże Ci poniższy tekst.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Ćwiczenia w domu – zalety

Jeśli cenisz sobie ciszę i spokój, ćwiczenia w domowym zaciszu mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza osoby z dużą nadwagą czy otyłością, ale też introwertycy mogą nie chcieć podejmować aktywności fizycznej w obecności obcych im osób. Na szczęście, w dobie niezliczonej ilości filmów treningowych i programów fitness wiele ćwiczeń możesz samodzielnie wykonywać w domu. Wystarczą wygodne buty sportowe, strój, mata i zapał, aby poprawić swoją kondycję i zrzucić parę zbędnych kilogramów. Zapoznaj się z atlasem ćwiczeń (https://www.budujmase.pl/atlas-cwiczen), który zainspiruje Cię do pracy nad poszczególnymi partiami ciała. Jedną z zalet ćwiczeń w domu jest oszczędność czasu i brak konieczności męczących dojazdów do miejsca treningów.

Jakie są wady wykonywania ćwiczeń w domu?

Brak miejsca może okazać się dość skuteczną przeszkodą ku temu, aby zabrać się za siebie od nowego roku. Najwięcej przestrzeni zajmują trenażery takie jak orbitrek czy bieżnia. Niemało pochłania też ławka do ćwiczeń czy sztanga. W kawalerce czy małym 2-pokojowym mieszkaniu może pojawić się problem nawet z hantlami czy rowerem treningowym. Kolejną kwestią jest hałas, naturalnie pojawiający się w czasie korzystania z różnego typu sprzętów. Skakanie na skakance, stukot bieżni, odkładanie ciężkich hantli – każde ćwiczenie stanowi potencjalne źródło rumoru, niekoniecznie akceptowalnego przez sąsiadów z dołu. Ćwiczenia w domu to również pokusa, aby odpuszczać sobie niektóre treningi – ze względu na potrzebę pomocy dzieciom w odrabianiu lekcji czy też obowiązki domowe, takie jak zakupy, gotowanie czy sprzątanie.

Zalety korzystania z siłowni

Wykupując karnet na siłownię, zyskujesz dostęp do szerokiej gamy sprzętu. Różnorodność umożliwia Ci swobodne przetestowanie, na którym z nich najlepiej będzie Ci trenować. Nie musisz nabywać żadnych urządzeń, co ogranicza wydatki, ale też pozwala zaoszczędzić cenną domową przestrzeń. Wiele osób potrzebuje wyjścia z domu i przebywania wśród ludzi, których obecność motywuje ich do większych starań podczas ćwiczeń.

Jakie są wady ćwiczeń na siłowni?

Jedną z podstawowych wad związanych z ćwiczeniami na siłowni jest konieczność każdorazowego dotarcia na miejsce i powrotu z niego, co przy napiętym grafiku może być kłopotliwe. Nie bez znaczenia jest też przymus dostosowania się do godzin otwarcia placówki. Niektórzy nie będą czuć się komfortowo, ćwicząc na oczach innych. Mało korzystne może być też oczekiwanie na to, aż ulubiony sprzęt się zwolni. Pewnym problemem może być też słomiany zapał, co w przypadku osób, które wykupiły karnety na cały rok wiąże się dodatkowo ze stratą pieniędzy za niewykorzystane miesiące.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds