Dancing Międzypokoleniowy online. SILVER PARTY Live na Instagramie!

Dancing Międzypokoleniowy online. SILVER PARTY Live na Instagramie!

Od dziewięciu lat Dancing Międzypokoleniowy integruje seniorów: organizując imprezy w klubach, spotkania czy warsztaty. Głównym celem społeczności jest angażowanie seniorów do wyjścia z domu i wspólnego spędzania czasu.

Podczas pandemii koncentrujemy się na tym, aby osoby starsze były bezpieczne, uczymy się nowych technologii, aby być razem. Spotykamy się na zoomie, robimy różne działania na Facebooku, Instagramie czy aplikacji WhatsApp – wyjaśnia Paulina Braun, pomysłodawca i organizator inicjatywy Dancing Międzypokoleniowy. Najbliższa edycja imprezy Dancingu Międzypokoleniowego będzie wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz odbędzie się w ramach transmisji na żywo na Instagramie. Impreza rozpocznie się 9 lipca o godzinie 19:00 na profilu Dancing Międzypokoleniowy. Gospodarzami będą: Dj Praktyczna Pani oraz Dj Jerry. Gościnnie zagrają Dj Janeczka i Bumi Phillips. W imprezie wezmą udział również goście, m.in. seniorzy, którzy mają profile na Instagramie i dołączą do wydarzenia, aby razem zatańczyć. Do SILVER PARTY może dołączyć każdy korzystając z aplikacji Instagram.

Dancing Międzypokoleniowy teraz online

Ideą Dancingu jest przełamywanie stereotypów i barier związanych z postrzeganiem starości. Społeczność łączy pokolenia i angażuje zarówno młodych, jak i seniorów do wspólnych aktywności. Dancing uczy tolerancji i odwagi życiowej, inspiruje do rozwijania swoich pasji niezależnie od wieku.

  • Kiedy: 9.07.2020, Czwartek, godz. 19:00
  • Gdzie: Aplikacja Instagram; Profil @dancingmiedzypokoleniowy
  • Grają: Dj Praktyczna Pani, Bumi Phillips i seniorzy: Dj Jerry i Dj Janeczka
  • Czas trwania: ok. 1 godzina
Reklama Reklama SU Bałtyk

DJ Jerry (70 lat)

W młodości jako student ekonomiki handlu spędzał godziny na kolekcjonowaniu vinyli i słuchaniu list przebojów Radia Luxemburg. W weekendy chodził na koncerty do stołecznych klubów, takich jak: Stodoła czy Remont.
Na prywatkach zawsze układał znajomym playlistę piosenek, przy których wszyscy dobrze się bawili (królowały wtedy kawałki Elvisa Presleya, The Beatles, Toma Jones’a, The Rolling Stones, Czerwono-Czarnych czy Czerwonych Gitar). Po studiach wpadł w wir pracy i życia rodzinnego, ale na emeryturze udało mu się powrócić do pasji związanej z muzyką. Pięć lat temu ukończył kurs DJ’ski, jest więc najstarszym dyplomowanym DJ’em w Polsce. Od czterech lat gra na Dancingach Międzypokoleniowych, gdzie łączy różne gatunki: pop, disco i softrock. Sięga po największe przeboje Bee Gees, Boney M. Lubi także Shakirę, Rihannę czy Lady Gagę.

Dj Jerry i Lonia i Bronia, Dancing Międzypokoleniowy.

Reklama Reklama PolisyTravel

DJ Janeczka (74 lata)

W wieku 6 lat mama zapisała ją na zajęcia taneczne do… zespołu ludowego. Tak dobrze odnalazła się na parkiecie, że spędziła na nim aż 9 lat. Później, po ukończeniu szkoły podstawowej przyszedł czas na szkołę średnią i pierwsze prawdziwe prywatki. W domach znajomych przy ogromnych magnetofonach szpulowych tańczyło się: rock and roll, twist, ale też tanga i walce. DJ Janeczka dorastała przy utworach: Billie Holiday, Jerzego Połomskiego, Ireny Santor, Marka Grechuty czy Wojciecha Młynarskiego.
Kiedy rozpoczęła pracę zawodową – przez kilkadziesiąt lat spełniała się, prowadząc własny biznes. W pracy często spędzała 16 godzin dziennie. Na emeryturze w końcu znalazła czas, by oddać się muzyce. Chodziła na wiele imprez i bawiąc się… podpatrywała DJ’ów. Po pewnym czasie odważyła się stanąć za konsoletą i została DJ’ką. Z Dancingiem Międzypokoleniowym związana jest od samego początku, czyli od 2011 roku. Podczas Dancingów podpatruje publikę i układa playlistę. Najchętniej sięga po kawałki popowe, a także po muzykę z młodości, czyli: tanga, twisty i rock and roll.

Dj Praktyczna Pani

Finalistka Mistrzostw Świata Redbull Music 3style. Pierwsza kobieta, z tytułem mistrza Polski. Producentka muzyczna i autorka teksów, promotorka imprez. Miłośniczka lat 80tych i 90tych, szczególnie rnb, rapu i soulu. Jej muzyczne wpływy można określić jako romans klasyki z nieoczywistą elektroniką.

BUMI PHILLIPS (ON&ON, Osterdam Records)

Od ponad dwudziestu lat Dj, współproducent wytwórni Osterdam Records, często występujący w towarzystwie instrumentalistów. W Dj-setach prezentuje szerokim wachlarz brzmień od jazzu po taneczną elektronikę (używając płyt analogowych).

Seniorzy społeczności Dancingu Międzypokoleniowego wzięli udział w wiosennej kampanii marki Play „Play dla Seniorów”.


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Śmiechoterapia dla seniorów. Rozmowa z humorologiem Marią Kmitą

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds