Pierwszeństwo do urny wyborczej dla seniorów. Oficjalny komunikat

Pierwszeństwo do urny wyborczej dla seniorów. Oficjalny komunikat

Pierwszeństwo do urny wyborczej dla seniorów już pewne. W II turze głosowania w wyborach prezydenckich obsługę w pierwszej kolejności będą mieli zapewnioną m.in. seniorzy, niepełnosprawni oraz kobiety w ciąży i z dziećmi do lat 3. 

Zgodnie z opublikowaną nowelizacją rozporządzenia Ministra Zdrowia w lokalu wyborczym zapewnia się obsługę w pierwszej kolejności:

  • osób powyżej 60. roku życia,
  • kobiet w ciąży,
  • osób z dzieckiem do lat 3,
  • osób z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub, które ze względu na stan zdrowia nie mogą poruszać się samodzielnie.

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi sanitarnymi Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego ws. zasad bezpieczeństwa w lokalach wyborczych na głosowanie należy zabrać swoją maseczkę i długopis.

Zachęcamy do pójścia na wybory pamiętając o zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa. To święto demokracji, a każdy oddany głos ma znaczenie. 

Sprawdź, zanim zagłosujesz (fact-checking)


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds