Danie dla Seniora – wsparcie dla potrzebujących seniorów i wrocławskiej gastronomii

Danie dla Seniora – wsparcie dla potrzebujących seniorów i wrocławskiej gastronomii

Ruszyła akcja „Danie dla Seniora”, która łączy chęć pomocy osobom starszym i wsparcie dla wrocławskiej gastronomii. Wystarczy zamówić posiłek w restauracjach, które dołączyły do akcji. Część kwoty z każdego zamówienia zostanie przeznaczona na przygotowanie specjalnego dania dla seniorów. Można również ufundować tzw. „zawieszony” obiad również dla seniora.

Wrocławskie restauracje w okresie pandemii są w ciężkiej sytuacji, mimo to włączają się w akcje pomocowe. „Danie dla Seniora” to pomysł na to, jak w obecnym czasie pomóc osobom potrzebującym i jednocześnie wrocławskim lokalom gastronomicznym. Jest to wspólna inicjatywa Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz wrocławskich restauracji „Przystań” i „Pod Papugami”, łącząca w sobie ideę pomocy najsłabszym. Pomysłodawcy zapraszają kolejne restauracje i lokale gastronomiczne, które chciałyby się włączyć w tę akcję, do wspólnego działania.

Akcja „Danie dla seniora” – jak to działa?

Wrocławianie w akcji „Danie dla Seniora” mogą wziąć udział na dwa sposoby. W pierwszym wystarczy zamówić sobie posiłek. Część kwoty z każdego zamówienia zostanie przeznaczona na obiad dla seniora. W sumie pięć zamówień złoży się na jeden obiad dla seniora. Drugim sposobem jest zamówienie posiłku specjalnie z myślą o seniorze w potrzebie. To tzw. zawieszony obiad. Idea zawieszania – najczęściej kawy – od paru lat jest obecna we Wrocławiu, z góry płacimy za kogoś kogo nie stać na posiłek czy kawę. Koszt zawieszonego obiadu (25 zł), zostanie doliczony do naszego rachunku.
„Danie dla Seniora” będzie to pełnowartościowy, ciepły obiad przygotowany specjalnie z myślą o osobach starszych. Nie będzie go w karcie, natomiast kucharze zadbają o to, by były to dania smaczne i zdrowe, a porcja dopasowana do potrzeb seniorów. Zarówno restauracja „Przystań”, jak i „Pod Papugami” zobligowały się do przygotowania co najmniej 10 posiłków tygodniowo. To, ile dodatkowych obiadów pojedzie do seniorów, zależy od klientów. Objęci pomocą zostaną najstarsi mieszkańcy Wrocławia, których sytuacja zdrowotna i materialna jest bardzo trudna, szczególnie w czasach pandemii.

Danie dla seniora – jak dołączyć?

Wrocławskie restauracje i lokale gastronomiczne, które chciałyby dołączyć do akcji „Danie dla Seniora”, zapraszamy do kontaktu pod adresem: daniedlaseniora@wcrs.wroclaw.pl.

Danie dla seniora w ramach akcji Świeć przykładem!

Akcja „Danie dla Seniora” działa w ramach kampanii WCRS „Świeć przykładem”, której celem jest promocja i upowszechnianie pozytywnych zachowań społecznych w czasie pandemii. Symbolem kampanii jest postać Pana Neona, którego wrocławianie kojarzą z budynku naprzeciwko Dworca Głównego.

Mogą zainteresować Cię również działania Pogotowia Zakupowego dla śląskich seniorów:

Pogotowie Zakupowe dla śląskich Seniorów

Godziny dla seniorów znikają – kolejny etap odmrażania gospodarki

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds