Darmowe wejściówki

Darmowe wejściówki

Zbliża się lato to i pojawiają się darmowe wejściówki na imprezy kulturalne. Dla głodnych i spragnionych też znajdą się atrakcje.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Piknik Rodzinny na Wyspie Słodowej

W sobotę 28 maja WCRS zaprasza na piknik rodzinny, którym zainaugurujemy tegoroczną edycję Miesiąca Rodziny. Organizatorzy zakładają, że wrocławianki i wrocławianie z chęcią wezmą udział we wspólnym celebrowaniu nie tylko Dnia Matki, ale też innych rodzinnych świąt. To świetna okazja, by spotkać się na pikniku z rodziną, przyjaciółmi sąsiadami.

Piknik odbędzie się 28 maja na Wyspie Słodowej w godz. 12.00-18.00. Nawet darmowe wejściówki nie są wymagane.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Jarmark Świętojański

Już można bawić się w zwiedzanie kramów i stoisk jarmarcznych. Sporo towarów przywieźli w tym roku kupcy. Jest właściwie wszystko. Zakupy na miejscu lub możecie próbować zmierzyć się z nowoczesnością. Pojawiła się aplikacja https://pojawi.pl/jarmark-swietojanski-2022/rynek-wokol-pregierza  , która umożliwia zdalną zabawę. Jarmark potrwa do 27 czerwca.

Reklama Reklama PolisyTravel

Europa na widelcu

Już za parę dni święta dla pasibrzuchów. Na wrocławskim rynku rozstawią swoje kramy liczni gastronomowie i będą serwowali jadło. Potrawy może i niezbyt wyszukane, lecz cieszące się popularnością. Szparagi, warzywo wypromowane na wrocławskim rynku właśnie przez ten festiwal jedzenia. Do mięsiwa oczywiście nalewki. Będzie można sobie powspominać, jak to kiedyś „panowie szlachta” ucztowali.

Festiwal Dobrego Piwa

Na esplanadzie stadionu na Maślicach zagości w pełnej krasie Festiwal Dobrego Piwa. W pełnym wymiarze. Już od 10 czerwca, w piątek, piwosze będą mogli sprawdzić i porównać czym różni się koźlak majowy od eisbocka.

Darmowe wejściówki dla fanów Olgi Tokarczuk

Laureatka literackiej nagrody Nobla zaprezentuje w Hali Stulecia swoja nową książkę. Będzie można zdobyć autograf Noblistki. Fani twórczości Tokarczuk, którzy chcą uczestniczyć w spotkaniu na żywo, będą mogli pobierać bezpłatne wejściówki od 26 maja od godz. 12.00 na portalu www.evenea.pl. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 2 wejściówki. Dostępna będzie także transmisja online na Facebooku na profilach organizatorów: Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury, Miasta Wrocław, Wydawnictwa Literackiego i Fundacji Olgi Tokarczuk. Spotkanie 2 czerwca o godzinie 19:00.

Darmowe wejściówki na festiwale filmowe

Darmowe wejściówki

darmowe wejściówki na festiwale aktorstwa i reżyserii, fot.© Jerzy Dudzik

Do Wrocławia po „szczeniaki” i „dziki” przyjadą aktorzy i reżyserzy. Kolejna odsłona dwóch festiwali, Aktorstwa Filmowego i Reżyserii Filmowej. Gwiazdy polskiego kina spotkają się z widzami. Darmowe wejściówki i zaproszenia na galę dostępne będą od 28.05.2022 od godziny 12:00 w OH! Kino Arkady Wrocławskie.

Przegląd w Teatrze Lalek

Co dwa lata odbywa się we Wrocławiu przegląd widowisk dla dzieci. Tak w okolicach Dnia Dziecka. Wybrane przedstawienia i warsztaty cieszą się ogromną popularnością. Widowiska prezentowane na scenie letniej są dostępne dla wszystkich, bez biletów. Zatem spotykamy się w Parku Śródmiejskim.

Organy Englera

Miłośnicy muzyki organowej, ale też tacy co chcą posłuchać najwspanialszego instrumentu, mogą ustawić się po bezpłatne wejściówki w środę w przeddzień koncertu. W Domku Miedziorytnika lub jak kto woli Jaś i Małgosia od 15:30 będą rozdawane darmowe wejściówki na koncerty wybitnych organistów. Koncerty w czwartki 26 maja, 2 czerwca i 9 czerwca o godzinie 19:00.

Niech tam sobie w innych miastach organizują różne zabawy i festyny, ale przyznacie, że we Wrocławiu w czerwcu dzieje się naprawdę mnóstwo otwartych dla wszystkich wydarzeń.

MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE

Jeśli nie macie ochoty na wychodzenie z domu to pamiętajcie od 24 maja będą dostępne na stronie https://mdag.pl/19/pl/warszawa/news/PELNY-PROGRAM-ONLINE . Niektóre filmy maja ograniczony limit wejść.

Pantomima na bóle kręgosłupa

Pewno nie wszyscy wiedzą, że w czerwcowe poniedziałki w sali prób Wrocławskiego Teatru Pantomimy będą prowadzone zajęcia z prawidłowej postawy. Bóle kręgosłupa to dość powszechna dolegliwość. Warsztaty poprowadzi doktor fizjoterapii Izabela Cześniewicz. Wprawdzie obowiązują bilety wstępy w cenie 20 złotych, ale to niemal jak za darmo. Więcej informacji na stronie teatru.

Ale się tych wydarzeń nazbierało!

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds