Dlaczego w pielęgnacji warto używać serum?

Dlaczego w pielęgnacji warto używać serum?

Serum to jeden z największych sprzymierzeńców pięknej, młodej skóry i już czas, byś i ty się o tym przekonała! Na rynku znajdziemy naprawdę wiele różnych serów, różniących się składem i zawartością składników aktywnych. W połączeniu z kremem, serum zapewnia nam naprawdę rewelacyjne efekty. Oto kilka powodów, dla których warto do naszej codziennej pielęgnacji dodać serum.

Działanie serum

Serum pełne jest skoncentrowanych składników aktywnych, które odpowiedzialne są za tak skuteczne działanie tego preparatu. W kremach mamy zazwyczaj około 30% do 50% składników aktywnych – w serum znaleźć możemy ich aż 70%. W połączeniu z faktem, że cząsteczki serum są kilkukrotnie mniejsze, niż cząsteczki kremu, otrzymujemy kosmetyk, który działa intensywnie w głębokich warstwach skóry. Serum głęboko nawilża, odżywia i ujędrnia skórę, czyli działa dokładnie tak, jak tego nasza cera najbardziej potrzebuje.

Co dobrego znajdziemy w serum?

Skład konkretnych kosmetyków będzie się oczywiście różnił. W dobrych serach nie zabraknie składników budulcowych, takich jak kwas hialuronowy czy elastyna. Preparaty te bogate są również w wiele cennych witamin, takich jak witamina C czy E. Warto wybierać kosmetyki, które zawierają również składniki takie jak na przykład zielona herbata, która jest silnym antyoksydantem czy aloes, który z kolei zwiększa elastyczność skóry, redukuje działanie wolnych rodników i oczywiście łagodzi, przez co świetnie nada się do pielęgnacji skóry z problemami. W serach często znajdziemy także retinol czy niacynę, które odpowiadają za komunikację międzykomórkową. Sera pełne są najlepszych składników, które redukują zmarszczki, działając skoncentrowanie na źródło problemu.

Źródło: https://uniquecos.pl/sklep/pielegnacja-twarzy/serum/

Serum + krem to marzenie!

Choć serum działa tak skutecznie, nie oznacza to, że warto zrezygnować w naszej pielęgnacji z kremów nawilżających. To właśnie połączenie kremu (który działa od zewnątrz) z serum (które działa od wewnątrz) przynosi najlepsze rezultaty. Warto niewielką ilość serum nakładać na skórę twarzy przed kremem. Dzięki temu, nasza cera będzie najlepiej nawilżona.

Natura ma dla nas to, co najlepsze

Przy wyborze odpowiedniego dla nas serum powinniśmy kierować się oczywiście jego składem. Tutaj raczej mamy bardzo szeroki wybór wysoko jakościowych produktów. Warto sięgać zwłaszcza po te naturalne sera, które czerpią najwięcej z dobrodziejstwa naturalnych składników. Dzięki temu możemy najlepiej zadbać o wszystkie potrzeby naszej skóry każdego dnia.

Stosowanie serum przynosi rezultaty w dłuższej perspektywie, dlatego nie rezygnuj z niego po miesiącu używania. Serum na dobre powinno zadomowić się w twoich rytuałach pielęgnacyjnych – na pewno poczujesz różnicę, a twoja skóra ci podziękuje.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds