„Długowieczność w zdrowiu”, czyli radość, sport i seks. KSIĄŻKA

Droga do zachowania sprawności w wieku senioralnym nie jest łatwa, ale możliwa. Piotr Błajet zwraca uwagę na trzy aspekty życia, które warto pielęgnować mimo upływających lat – radość, sport i seks.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Poza rozważaniami teoretycznymi proponuje proste ćwiczenia i praktyki, które na długo pozwalają zachować aktywność fizyczną, a także psychiczną i duchową. Publikacja jest kierowana do seniorów i ich rodzin oraz do instytucji opiekuńczych, by pomóc w zrozumieniu, czym jest zdrowie i w jaki sposób o nie dbać, aby cieszyć się nim jak najdłużej.

„Sprawność fizyczna, a więc i systematyczna aktywność fizyczna, jest fundamentem wszystkiego. I nie chodzi absolutnie o poziom mistrzowski, ale taki, który może być efektem wieloletniej systematycznej dbałości o ciało. Praktyka nie jest łatwa ani prosta, lecz, bez wątpienia, warta podjęcia. Umiejętność doświadczania radości z wysiłku fizycznego jest z jednej strony wskaźnikiem witalności, a z drugiej – katalizatorem różnych innych wartościowych doznań: od zachwytu zimowym bezśnieżnym lasem, prześwitującym przez bezlistne konary jeziorem, kluczem dzikich gęsi na tle ciemnych chmur styczniowego poranka, aż do radości bycia z kimś bliskim.”

„Długowieczność w zdrowiu” KSIĄŻKA Premiera!

Książka ukazała się w serii „Jesień Życia?”, która dostarcza wiedzy o procesie starzenia się oraz motywuje seniorów do aktywnego życia. Publikacje w niej wydane mają na celu zmianę wizerunku osób 60+, przeciwdziałanie dyskryminacji ludzi starszych oraz dostarczanie seniorom i ich opiekunom narzędzi mogących poprawić jakość ich życia. Wskazówki zawarte w naszych publikacjach służą polepszeniu zarówno zdrowia fizycznego, jak i stanu psychicznego. Seria „Jesień Życia?” ukazuje się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Łódzkiego.

Artykuł partnerski

Może Cię zainteresować książka z serii „Jesień Życia?” Moniki Mularskiej-Kucharek pt. „Srebne tabu” 

Andrzej Precigs: Nie trzeba zmieniać stylu życia. “SREBRNE TABU” książka

Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds