Dokąd udać się po zdrowie, odpoczynek i regenerację? Trzy polecane polskie uzdrowiska

Dokąd udać się po zdrowie, odpoczynek i regenerację? Trzy polecane polskie uzdrowiska

W naszym kraju nie brakuje malowniczo położonych miejscowości, które słyną ze szczególnie korzystnego dla zdrowia mikroklimatu. Ze względu na prozdrowotne walory, na ich terenie wielu z nich funkcjonują obecnie uzdrowiska, które cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród seniorów. Wyjazd do nich to doskonały sposób na poznanie nowych miejsc, odpoczynek od codzienności, a także okazja, aby kompleksowo zadbać o swoje zdrowie. Specjalnie z myślą o seniorach, którzy właśnie planują swój tegoroczny urlop, przedstawiamy trzy miejscowości uzdrowiskowe, które warto wziąć pod uwagę!

Materiał reklamowy Nocowanie.pl

Uzdrowisko Świeradów-Zdrój. Wypoczynek w malowniczych Górach Izerskich

Świeradów-Zdrój to miejscowość położona u podnóża Gór Izerskich, w samym sercu Sudetów Zachodnich. Początki uzdrowiskowych tradycji miejscowości sięgają 250 lat wstecz, a jej historia jest związana z tzw. „świętym źródłem”, które zostało po raz pierwszy opisane przez Leonarda Thurneyssera i Kaspra Schwenckfelda. Na terenie miejscowości panuje bardzo korzystny dla zdrowia i samopoczucia mikroklimat, który sprzyja regeneracji organizmu oraz pozytywnie wpływa na proces leczenia wielu dolegliwości.

Urlop w tym miejscu jest szczególnie polecany osobom zmagającym się z chorobami układu nerwowego, schorzeniami reumatycznymi i kardiologicznymi. Bogate w radon wody mineralne wspomagają także organizm w zwalczeniu stresu. Uzdrowisko oferuje szeroki zakres zabiegów na bazie borowiny i świerku, które świetnie wpływają na zdrowie i samopoczucie. Nie bez powodu miejsce to nazywane jest Doliną Młodości!

Świeradów-Zdrój dysponuje bogatą ofertą noclegową, z którą można bezpośrednio zapoznać się na łamach portalu Nocowanie.pl. Seniorzy mogą wybierać spośród różnych opcji zakwaterowania, w tym m. in. zarezerwować pobyt w apartamencie, wynająć pokój w pensjonacie lub skorzystać z bogatej oferty domków letniskowych i gospodarstw agroturystycznych. Oferta zakwaterowania w miejscowości jest na tyle szeroka i zróżnicowana, że każdy miłośnik wypoczynku połączonego z dbaniem o swoje zdrowie znajdzie tu coś dla siebie.

Uzdrowisko Polanica-Zdrój. Jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w Polsce

W dolinie Bystrzycy Dusznickiej, w województwie dolnośląskim, znajduje się Polanica-Zdrój – miejscowość, na terenie której funkcjonuje jedno z najpiękniejszych uzdrowisk w całej Polsce. Sanatorium specjalizuje się m. in. w leczeniu chorób kardiologicznych i górnych dróg układu oddechowego, a także nadciśnienia. Kuracjusze mogą tu korzystać z różnorodnych zabiegów – kąpieli mineralnych, solankowych i borowinowych, a także zabiegów leczniczych na bazie alg i minerałów. W Polanicy-Zdroju znajduje się źródło Wielkiej Pieniawy, która jest wykorzystywana nie tylko do kąpieli leczniczych, ale także jest polecana do picia.

W centrum miejscowości mieści się Park Zdrojowy, który idealnie nadaje się na długie spacery i wypoczynek na świeżym powietrzu. Na jego terenie znajduje się Park Szachowy, którego główną atrakcją są sporych rozmiarów szachy – figury mierzą 1,4 metra wysokości, a cała szachownica posiada powierzchnię 100 m2. Polanica-Zdrój słynie także z ciuchci. To Polanicki Express, który umożliwia zwiedzanie miejscowości w oryginalny, atrakcyjny dla turystów sposób. W okolicach miejscowości nie brakuje natomiast atrakcyjnych szlaków turystycznych, które prowadzą do wartych odwiedzenia miejsc i punktów widokowych, których zdecydowanie nie brakuje w okolicy Polanicy-Zdroju.

Uzdrowisko w Ciechocinku i jego prozdrowotne walory

Trzecim uzdrowiskiem, które warto odwiedzić podczas tegorocznego urlopu, jest Ciechocinek. To znana i bardzo popularna zwłaszcza wśród seniorów miejscowość, która ma sporo do zaoferowania wszystkim osobom, które zdecydują się na spędzenie w niej urlopu.

Ciechocinek leży na Kujawach i posiada bogatą historię. Lecznicze źródła solankowe zostały tu odkryte w 1824 r., a uzdrowisko rozpoczęło swoje oficjalne funkcjonowanie w 1836 r. Ciechocińskie solanki są bogate w wiele cennych dla zdrowia składników, a tutejsze powietrze posiada właściwości zbliżone do nadmorskiego, przez co pobyt na jego terenie pozytywnie wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie układu oddechowego.

Turyści goszczący w Ciechocinku mogą wybrać się do tężni, pić do woli bogatą w minerały wodę Krystynka, a także skorzystać z bogatej oferty zabiegów zdrowotnych. Ciechocinek specjalizuje się w leczeniu chorób narządu ruchu, układu nerwowego, oddechowego i krążenia, a także chorób o podłożu metabolicznym i ginekologicznym. Oprócz tego, jest to bardzo popularna miejscowość turystyczna, która ma wiele do zaoferowania wszystkim swoim gościom.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds