dr Walentyna Wnuk – Mentor

Rozmowa z dr Walentyną Wnuk z okazji 50-lecia pracy zawodowej na rzecz seniorów. Dr Wnuk to andragog, gerontolog i animator, dawniej kierownik pierwszego UTW we Wrocławiu w Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie pełniąca funkcje: Doradcy Prezydenta Wrocławia ds. Seniorów, inicjatorka i prowadząca Szkołę Liderów we Wrocławskim Centrum Seniora, współautorka programu Wrocław Miastem Pokoleń, wiceprzewodnicząca Wrocławskiej Rady Seniorów, członkini Federacji UTW.

Mentor dr Walentyna Wnuk

Jeżeli myślisz, że seniorzy to odkrycie roku 2016, to jakie będzie twoje zdziwieni po lekturze wywiadu, który miałam przyjemność przeprowadzić z dr Walentyną Wnuk. Dlaczego? W  lutym tego roku obchodziła 50-lecie pracy na rzecz seniorów. Ta liczba to nie jest pomyłka.

Rozpoczynając moją przygodę ze starością poszukiwałam każdego skrawka informacji. Wtedy ktoś powiedział mi o dr Wnuk. Od razu postanowiłam do niej dotrzeć.  Już na pierwszym spotkaniu złapałyśmy świetny kontakt. Współpracujemy praktycznie od pierwszego numeru. Choć różni nas wiele choćby wiek, to z pewnością dzielimy pasję do seniorów.

Trochę później ukończyłam I i II stopień  Szkoły Liderów we Wrocławskim Centrum Seniora pod jej kierownictwem. Zajęcia kierowane są do seniorów, którzy pracują z innymi seniorami, byłam najmłodszą uczestniczką. Tak naprawdę wprosiłam się na nie. Pisałam materiał zapraszający czytelników Gazety Senior do wzięcia udziału w zajęciach. Gdy zobaczyłam program, to już wiedziałam, że nie może mnie tam zabraknąć.

Tak skrzyżowały się moje drogi z dr Wnuk. Życzę wam również takich magicznych spotkań i mentorów, którzy wskażą wam nowe ciekawe kierunki działania.

A na zakończenie, wisienka na moim prywatnym torcie, tak dr Wnuk mówi o naszej współpracy dziś (fragment wypowiedzi): Pani również odkryła przede mną nowe przestrzenie pracy, działań, myślenia o starości. Uwielbiam to, że pani ciągle robi coś nowego. Cenię takie osoby i chcę takich współpracowników. Jako redaktor ma pani wizję gazety, pani się rozwija. Chętnie w tym Pani towarzyszę.

Współpraca,  łączenie wysiłków, dzielenie pasji to klucz do sukcesu w silver marketingu. Nie bądź samotnym liderem, aktywnie szukaj osób, z którymi możesz współpracować. Ten srebrny świat jest już całkiem spory i z pewnością bardzo ciekawy.

autor: Linda Matus

A teraz zapraszam do lektury wywiadu, znajdziesz go pod linkiem:  https://www.gazetasenior.pl/pierwsza-entuzjastka-starosci

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds