Rady Seniorów – potencjał dla biznesu

Zmiana przepisów o samorządzie gminnym zaowocowała powołaniem rad seniorów w cały kraju. Przybliżamy czym się zajmują rady seniorów, analizujemy potencjał tych ciał doradczych.

Rady Seniorów

Posiedzenie Wrocławskiej Rady Seniorów 2016 r. Gośc specjalny: Linda Matus red. naczelna Gazety Senior fot. Jerzy Dudzik

W listopadzie 2013 roku znowelizowano ustawę o samorządzie gminnym. Dodano artykuł 5c, który umożliwia samorządom powołanie gminnych rad seniorów. Co prawda rady seniorów pojawiały się już wcześniej, ale były wynikiem ogromnej determinacji senioralnych liderów i przychylności lokalnych władz. Po zmianie tego przepisu rady wyrastają jak grzyby po deszczu. Seniorzy biorą sprawy w swoje ręce.

Zoom na Rady Seniorów

Polecamy lekturę Raportu „Zoom na rady seniorów” http://zoomnaradyseniorow.pl/wp-content/uploads/2014/12/ZOOM-www_ost.pdf. Trochę już stracił na aktualności (pochodzi z 2014 roku) i liczba rad od tamtej pory wzrosła, a sami radni są bogatsi o liczne doświadczenia. Mimo tych drobnych mankamentów, warto się z nim zapoznać.  Warto wiedzieć, jak powstają rady, kogo tam można spotkać i czym się zajmują na co dzień ich członkowie.

Potencjał Rad Seniorów

Potencjał tych ciał dla działań biznesowych jest spory. Warto współpracować, bo najczęściej jest to zupełnie niewykorzystany kapitał. Zasiadają w nich liderzy, lokalni senioralni działacze, osoby znane i zasłużone w  tym środowisku. Warto dbać, aby byli dobrze poinformowani np. o naszych działaniach, ofercie, bo są niewyczerpanym źródłem informacji dla innych seniorów. Mają wiedzę na temat różnych środowisk senioralnych i samych seniorów, dlatego mogą odwdzięczyć się poradą, kontaktem.

Raport, który polecamy potwierdza, że rady już współpracują z firmami, choć tej współpracy jest wciąż za mało. Pamiętajcie, że w radach znajdziecie senioralne gwiazdy, które mogą zostać skutecznymi ambasadorami waszych działań.

Na szczyt do Krakowa

Rad jest coraz więcej i rośnie ich samoświadomość, o czym będziemy mogli się przekonać już wkrótce. Nasz reporter Jerzy Dudzik jedzie wraz z delegacją Wrocławskiej Rady Seniorów do Krakowa na Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów, który dla nas zrelacjonuje.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds