Rady Seniorów – potencjał dla biznesu

Zmiana przepisów o samorządzie gminnym zaowocowała powołaniem rad seniorów w cały kraju. Przybliżamy czym się zajmują rady seniorów, analizujemy potencjał tych ciał doradczych.

Rady Seniorów

Posiedzenie Wrocławskiej Rady Seniorów 2016 r. Gośc specjalny: Linda Matus red. naczelna Gazety Senior fot. Jerzy Dudzik

W listopadzie 2013 roku znowelizowano ustawę o samorządzie gminnym. Dodano artykuł 5c, który umożliwia samorządom powołanie gminnych rad seniorów. Co prawda rady seniorów pojawiały się już wcześniej, ale były wynikiem ogromnej determinacji senioralnych liderów i przychylności lokalnych władz. Po zmianie tego przepisu rady wyrastają jak grzyby po deszczu. Seniorzy biorą sprawy w swoje ręce.

Zoom na Rady Seniorów

Polecamy lekturę Raportu „Zoom na rady seniorów” http://zoomnaradyseniorow.pl/wp-content/uploads/2014/12/ZOOM-www_ost.pdf. Trochę już stracił na aktualności (pochodzi z 2014 roku) i liczba rad od tamtej pory wzrosła, a sami radni są bogatsi o liczne doświadczenia. Mimo tych drobnych mankamentów, warto się z nim zapoznać.  Warto wiedzieć, jak powstają rady, kogo tam można spotkać i czym się zajmują na co dzień ich członkowie.

Potencjał Rad Seniorów

Potencjał tych ciał dla działań biznesowych jest spory. Warto współpracować, bo najczęściej jest to zupełnie niewykorzystany kapitał. Zasiadają w nich liderzy, lokalni senioralni działacze, osoby znane i zasłużone w  tym środowisku. Warto dbać, aby byli dobrze poinformowani np. o naszych działaniach, ofercie, bo są niewyczerpanym źródłem informacji dla innych seniorów. Mają wiedzę na temat różnych środowisk senioralnych i samych seniorów, dlatego mogą odwdzięczyć się poradą, kontaktem.

Raport, który polecamy potwierdza, że rady już współpracują z firmami, choć tej współpracy jest wciąż za mało. Pamiętajcie, że w radach znajdziecie senioralne gwiazdy, które mogą zostać skutecznymi ambasadorami waszych działań.

Na szczyt do Krakowa

Rad jest coraz więcej i rośnie ich samoświadomość, o czym będziemy mogli się przekonać już wkrótce. Nasz reporter Jerzy Dudzik jedzie wraz z delegacją Wrocławskiej Rady Seniorów do Krakowa na Ogólnopolski Kongres Rad Seniorów, który dla nas zrelacjonuje.

Redakcja
Kategorie
Tagi
Udostępnij