Dzień bez krawata. Jak przeżyć?

Dzień bez krawata. Jak przeżyć?

Bez krawata lub innej szmatki pod szyją męski strój jest niekompletny.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Tyle kanon, ale jak zwykle przy sztywnych zasadach zawsze znajdzie się taki, co będzie je naruszał, postponował, defraudował. W końcu, który senior na co dzień w domowych pieleszach wkłada do podomki fular. Popularny dres wyraźnie zdominował senioralną domową modę męską dwudziestego pierwszego wieku.

Ulubiony prezent

bez krawata

Jak przeżyć dzień bez krawata? fot.© Jerzy Dudzik

Żony miały ulubiony prezent z okazji, każdej okazji dla swojego eleganckiego mężczyzny. Panowie kupowali zabawne drobiazgi, a elegantki na każdą okazje kupowały mężowi krawat. Żadne święta czy urodziny nie obyły się bez krawata. Wprawdzie panowie zwykli sami decydować o swoim domowym stroju, ale czego nie robi się dla ukochanej towarzyszki życia. Nawet najbardziej kolorowy krawat skoro lepsza połowa tak uważa i widać ten błysk w oku, można zawiązać do śniadania. Żona doceni i zauważy.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Pętla ze sznurka

Odmian tego co panowie wiążą pod szyją, jest sporo. Taki sznurek z metalowymi końcówkami idealnie pasujący do kapelusza to bolo. Jeśli końcówki są wykonane artystycznie, a suwak ozdobiony jest sporym brylantem, to na pewno wszyscy zwrócą uwagę, nawet wtedy, gdy Stetson będzie trzymany w ręku.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Jedwabne cudo

Krawat powinien być jedwabny i dobrany do koloru koszuli. Ma być ciemniejszy od koszuli. Zaś koszulę dobieramy do marynarki. Taka kolejność. Ważnym elementem jest także spinka do krawata. Stosowano także dawniej dekoracyjne szpilki, wpinane w zawiązaną główkę, ale to raczej przeszłość. I tak podjęcie decyzji, jaki węzeł zastosować, zajmuje sporo czasu. Krawaty przechowywane w specjalnych pudełkach pozwalających na rolowanie potrafią zajmować sporą szufladę w męskiej szafie.

Patronat medialny Patronat medialny Telefon Zaufania

Obcinanie krawatów

bez krawata

dobrze, że w Polsce nie obcinają, fot.© Jerzy Dudzik

To bardzo dziwny zwyczaj z Niemiec. W czwartek przed Środą Popielcową wdzierają się do ratusza kobiety i napotkanym tam urzędnikom obcinają krawaty nożyczkami. Podobno tak czują się wyzwolone od męskiego szowinizmu. W zamian jeszcze ich całują. Co kraj to obyczaj.

Dzień bez krawata

Pracownicy korporacji, prezesi i inni politycy, którzy na co dzień noszą krawaty do ciemnego ubrania, w dniu 2 czerwca, w Dniu bez Krawata, mogą sobie pozwolić na usankcjonowany zwyczajem luz. Mogą tego dnia nie wiązać niczego pod szyją. Pewno czują się nieswojo po 364 dniach w krawacie, ale jak mus to mus. Święto trzeba uszanować. Jutro wszystko wróci do normy.

Ulubioną szmatka dżentelmenów chroniącą gardło przed przeciągiem jest fular. To prawdziwie męska ozdoba szyi. 

O kobiecych kreacjach przeczytasz poniżej.

“Galeria Mody”. Przewrotny tytuł wystawy

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds