Dzwoni nieznany numer ? Jak sprawdzić czy to nie metoda „Na Wnuczka”

Dzwoni nieznany numer ? Jak sprawdzić czy to nie metoda „Na Wnuczka”

Połączenia telefoniczne to dzisiaj podstawa komunikacji na odległość. Dzwonimy do znajomych, bliskich, rodziny, współpracowników, kolegów czy firm. Równie często odbieramy też połączenia, które nierzadko pochodzą z nieznanych numerów. Tajemnicze identyfikatory mogą jednak nieść za sobą przykre konsekwencje. Nic więc dziwnego, że większość z nas chce wiedzieć, kto podejmuje próbę kontaktu. Okazuje się, że z pomocą przyjść może internet, w którym w kilka chwil możemy sprawdzić, kto do nas dzwonił. Wszystko dzięki specjalnym serwisom i aplikacjom.

Materiał reklamowy Infonumer.pl

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Kto do mnie dzwonił?

Takie pytanie zadaje sobie sporo osób, które na wyświetlaczu swoich smartfonów widzą nieznany numer. Zazwyczaj połączenia te są całkowicie niegroźne, a dzwonić mogą bliskie nam osoby czy przedstawiciele firm, z których usług korzystamy na co dzień (na przykład przedstawiciele operatora sieci komórkowej). Zdarza się jednak, że odebranie połączenie z nieznanego numeru może narazić nas na przykre konsekwencje. Coraz częściej dzwonią bowiem oszuści i naciągacze, którzy starają się żerować na naszej naiwności, niewiedzy czy braku asertywności. Bardzo często próbę kontaktu z nami podejmują też telemarketerzy, którzy potrafią wydzwaniać nawet kilka razy dziennie. Na szczęście z pomocą przyjść może wówczas internet, a dokładniej usługa „kto dzwonił Infonumer.pl” oraz związana z serwisem aplikacja mobilna. Dzięki niej możemy sprawdzić, jaką opinią cieszy się dany numer w sieci. Mamy wówczas dostęp do bazy numerów, która komentowana jest przez użytkowników mających do czynienia z konkretnymi identyfikatorami. Warto pamiętać, że taki dostęp obarczony może być płatnością. Przed skorzystaniem z Infonumer.pl warto więc sprawdzić regulamin i zasady działania serwisu.

Jeden z najczęściej wyszukiwanych numerów znaleźć można pod adresem https://infonumer.pl/numer-telefonu/451409750.

Jak znaleźć ciekawe produkty w sieci?

W niektórych przypadkach nie sprawdzamy numeru, a szukamy go. Jest tak na przykład, gdy potrzebujemy kontaktu do firmy czy sklepu, z których usług zamierzamy korzystać. Wówczas także z pomocą przyjść może nam internet, a interesujący nas numer możemy uzyskać już z poziomu wyszukiwarki internetowej. W pozostałych przypadkach kroki swe warto skierować w stronę wspominanego wcześniej serwisu Infonumer.pl, gdzie odnaleźć można numery powiązane z setkami najróżniejszych firm, lokali usługowych czy sklepów. Dla wygody użytkownika podzielone one zostały na setki kategorii, które ułatwiają nawigację i pomagają w szybkim odnalezieniu interesujących nas działów czy kategorii usług.

Dobrym przykładem mogą być hulajnogi elektryczne, które znaleźć można pod adresem https://infonumer.pl/firmy/hulajnogi-elektryczne.

Może Cię zainteresować także:

Obawiasz się metody na wnuczka? Sprawdź nowe ubezpieczenie od wyłudzenia na wnuczka, policjanta, CBŚ [Generali, PZU, Warta]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds